مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن

نرخ سود مصوب تسهیلات یکم مشمول قراردادهای جدید می شود

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن اعلام کرد: نرخ سودهای مصوب شورای پول و اعتبار برای تسهیلات خرید مسکن یکم فقط مشمول قراردادهای جدید می شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

مسعود ایزدی در گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن –هیبنا، افزود: شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و چهل و هفتمین جلسه خود و در ادامه تصمیم های این شورا برای تحرک بخشی به بازار مسکن و حمایت از خانه اولی ها نرخ سود تسهیلات خرید مسکن صندوق پس انداز یکم را از 8 درصد در بافت های فرسوده به 6 درصد و در سایر مناطق شهری نیز از 9.5 درصد فعلی به 8 درصد کاهش داد.
مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن با بیان این مطلب تصریح کرد: پس از ابلاغ مصوبه شورای پول و اعتبار از طریق بانک مرکزی به بانک مسکن، این بانک آمادگی دارد بخشنامه عملیاتی کاهش نرخ سود تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن یکم را از طریق تمامی شعب خود به اجرا درآورد.
وی افزود: با اجرایی شدن این مصوبه، فقط قراردادهای جدید بین بانک مسکن و سپرده گذاران واجد شرایط مشمول نرخ سود کاهش یافته، خواهد شد.
این مقام بانک مسکن در پایان تاکیدکرد: افرادی که این تسهیلات را در گذشته دریافت کرده اند، اقساط خود را کماکان با نرخ های سود درج شده در قراردادهایشان،‌ باید پرداخت کنند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000