ترکان:

۱۵ هزار میلیارد ریال برای بافت های فرسوده مصوب شد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۲/۰۸
اکبر ترکان مشاور رئیس جمهوری، در امور هماهنگی بافت فرسوده گفت: ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار دولتی برای بهسازی بافت های فرسوده شهری مصوب شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن به نقل از ایرنا، اکبر ترکان، پنجشنبه در نشست با شهردار مشهد، افزود: البته توزیع استانی و شهرستانی این اعتبارات هنوز انجام نشده است.

مشاور رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت اجرای طرح نوسازی بافت اطراف حرم مطهر رضوی، بیان کرد: گزارشی از روند نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی به رئیس جمهوری برای پیگیری ارائه خواهم کرد.

وی با بیان اینکه شبکه معابر شهری این بافت شامل باغ راه ها و محورها باید تا پایان سال جاری ایجاد شود، خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح پنج هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که برای تامین آن پیگیری خواهد شد.

ترکان با اشاره به کاهش سود تسهیلات بازسازی بافت فرسوده از ۸ درصد به ۶ درصد، افزود: باید برای شتاب بخشی به روند نوسازی بافت ها تسهیلاتی فراهم شود.

اصراری بر تغییر طرح بهسازی بافت پیرامون حرم نیست

شهردار مشهد نیز در این نشست اظهار کرد: شهرداری مشهد اصراری به اصلاح طرح بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر نداشته و ندارد اما اداره کل راه و شهرسازی بنا دارد اصلاحاتی در این طرح انجام دهد.

قاسم تقی زاده خامسی افزود: در جلسه هفته جاری با وزیر راه و شهرسازی، برخی از پیشنهادهای مدیریت شهری درباره طرح بازنگری بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر مورد توافق قرار گرفته و نهایی شد.

وی ادامه داد: در برخی از موارد نیز اختلاف نظر وجود دارد که مقرر شده در جلسه ای با حضور استاندار و وزیر راه و شهرسازی، بررسی و توافقات لازم صورت پذیرد.

اجرای طرح نوسازی بافت فرسوده منطقه ثامن مشهد و پیرامون حرم مطهر رضوی در محدوده ای به وسعت ۳۱۰ هکتار از سال ۱۳۷۱ آغاز شده و تاکنون ۴۵ درصد پیشرفت داشته است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000