مدیرعامل بانک مسکن به هیبنا خبر داد

دو تصمیم در جلسه سه جانبه برای بازسازی کرمانشاه

مدیر عامل بانک مسکن از دو تصمیم در جلسه سه جانبه برای بازسازی کرمانشاه برای سرعت دهی به روند پرداخت تسهیلات بازسازی اماکن روستایی و شهری در استان زلزله زده کرمانشاه خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن -هیبنا، ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیر عامل بانک مسکن با اشاره به تشکیل جلسه­ ای به منظور بررسی وضعیت عملکرد شبکه بانکی در بازسازی مناطق زلزله ‌زده استان کرمانشاه که با حضور نمایندگان بانک‌ مرکزی، بنیاد مسکن انقلاب ‌اسلامی و بانک ‌مسکن برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به ابلاغیه ­ای که بانک مرکزی در خصوص توزیع سهمیه تسهیلاتی بانک­ های عامل به استان زلزله ­زده کرمانشاه داشته است؛ بیش از یک سوم این سهمیه بر عهده بانک مسکن گذاشته شده است.

وی ادامه داد: بانک مسکن برای پیشبرد اهداف پیش­ بینی شده طی چهار تا پنج ماه گذشته اقدامات مناسبی را در جهت پرداخت تسهیلات به زلزله­ زدگان استان کرمانشاه انجام داده و از این لحاظ در ارزیابی­ های صورت گرفته توسط مسوولان استان و سایر مقامات کشوری از جمله مسوولان بنیاد مسکن، مورد تایید قرار گرفته است.

مدیر عامل بانک مسکن به جلسه­ سه جانبه بانک مرکزی، بانک مسکن و همچنین رئیس بنیاد مسکن اشاره کرد و گفت: این جلسه با هدف بررسی روند پیشرفت تسهیلات بازسازی مناطق آسیب­ دیده استان کرمانشاه و موانع احتمالی موجود در این مسیر برگزار شد. در جمع­بندی این جلسه بنا شد با انجام بررسی­ های بیشتر مواردی که روند پرداخت تسهیلات را کند کرده حذف شود تا به جریان پرداخت تسهیلات کمک بیشتری شود.

رحیمی انارکی در عین حال از تصمیم دیگری برای کمک به معیشت هموطنان زلزله­ زده استان کرمانشاه در جریان این جلسه خبر داد و افزود: در این جلسه مقرر شد سازوکاری طراحی شود تا تسهیلاتی که تحت عنوان «کمک معیشت» به افراد متقاضی در این استان پرداخت می ­شود با کمترین نیاز به مراجعه مشتری به شعب بانک مسکن در اختیار زلزله ­زده­ ها قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: با پیش­ بینی­های انجام شده دست کم فرآیند پرداخت تسهیلات مسکن روستایی تا پایان شهریورماه به اتمام خواهد رسید و واحدهای در دست ساخت روستائیان نیز به طور کامل به مرحله بهره ­برداری می­رسد.

مدیر عامل بانک مسکن تازه­ ترین آمار پرداخت تسهیلات بازسازی اماکن مسکونی شهری، روستایی و جعاله در استان زلزله زده کرمانشاه را نیز تشریح کرد و گفت: مطابق با عملکرد چند ماه گذشته بانک مسکن، تا کنون برای پرداخت تسهیلات بازسازی اماکن مسکونی شهری معادل یک هزار و 300 واحد خسارت دیده و تخریب شده، ‌به بانک معرفی شده است که از این تعداد روند پرداخت تسهیلات به 918 واحد به مبلغ 368 میلیارد ریال آغاز شده است.

وی اضافه کرد: در بخش تسهیلات بازسازی اماکن روستایی نیز 7 هزار و 712 واحد به شعب بانک مسکن معرفی شده­ اند که از این تعداد برای معادل 7 هزار و 224 پرونده مراحل پرداخت تسهیلات به مبلغ 2 هزار و 167 میلیارد ریال آغاز شده است.

انارکی به روند پرداخت تسهیلات جعاله در استان کرمانشاه نیز اشاره و عنوان کرد: در این بخش نیز تا کنون 9 هزار و 700 واحد مسکونی به شعب بانک مسکن معرفی شده که از این تعداد تا کنون مسیر پرداخت تسهیلات برای 8 هزار و 555 واحد مسکونی به مبلغ 744 میلیارد ریال آغاز شده است.

به گفته وی، مطابق با تصمیم اخیر مسوولان بانک مرکزی، بنیاد مسکن و بانک مسکن، تسهیلاتی برای خرید لوازم منزل و.... تحت عنوان «کمک معیشت» نیز در نظر گرفته شده است که البته هنوز روال پرداخت این بخش از تسهیلات آغاز نشده و پس از تدوین ساز و کار مناسب در دستور کار بانک مسکن قرار خواهد گرفت.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000