دریافت وجه بدون کارت از خودپرازهای بانک مسکن

بانک مسکن با ساده‌سازی یکی از روش‌های نوین بانکی، امکان برداشت وجه بدون کارت بانکی از خودپردازهای بانک مسکن را برای مشتریان خود فراهم کرده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، با پیشرفت‌های صورت گرفته در انواع خدمات نوین بانکداری، بانک مسکن در اوایل دهه 90 به منظور کسب رضایتمندی بیشتر مشتریان خود برای اولین بار در کشور سرویس «برداشت بدون کارت» را راه‌اندازی کرد که به واسطه آن امکان دریافت وجه از دستگاه‌های خودپرداز بانک مسکن بدون همراه داشتن کارت میسر است.
این سرویس که در سومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام پرداخت، رتبه دوم در بخش «طرح‌های نوآوری» را در سال 92 از آن خود کرد، این امکان را فراهم می‌کند که امکان دریافت وجه از خودپرداز برای کسانی که به هر دلیل هیچ کارت بانکی همراه ندارند یا کیف پول و کارت‌های بانکی خود را گم کرده‌اند و در نتیجه شرایط اینکه در لحظه بتوان برای آنها انتقال وجه انجام داد، وجود نداشته باشد، فراهم شود.
فرض کنید همسر شما کارت بانکی خود را جا گذاشته و پس از طی مسافتی، هنگامی که قصد خرید دارد، متوجه این موضوع می‌شود. اگر شما مسکن‌کارت فعال داشته باشید، جای نگرانی نیست، چراکه می‌توانید بدون طی مسافت فیزیکی، امکان برداشت وجه از خودپرداز بانک مسکن را تا سقف 200 هزار تومان برای همسر خود فراهم و این مشکل را حل کنید.
برای استفاده از این سرویس، دارنده کارت بانک مسکن می‌تواند با مراجعه به نزدیکترین دستگاه خودپرداز بانک مسکن از این امکان استفاده کند.
مشتری پس از ورود کارت مسکن خود در دستگاه و وارد کردن رمز آن، باید از منوی اصلی وارد قسمت «شارژ و سایر خدمات» شده و سپس «خدمات برداشت بدون کارت» را انتخاب کند. در این مرحله با انتخاب گزینه «صدور قبض برداشت بدون کارت» مبلغ مورد نظر برای برداشت توسط فرد دیگر تا سقف 200 هزار تومان مشخص و سپس شماره تلفن همراه فردی که در مقصد قرار است بدون کارت، برداشت وجه کند، وارد می‌شود.
در این مرحله شماره‌ رمز برای برداشت وجه بدون کارت توسط مشتری دارنده کارت مسکن با وارد کردن عددی بین 5 تا 12 رقم وارد و تایید می‌شود. رمز وارد شده از طریق پیامک به اطلاع فردی که در مقصد قصد برداشت بدون کارت دارد می‌رسد تا او بتواند به سادگی وجه مورد نیاز خود را از طریق «سرویس خدمات بدون کارت» خودپرداز بانک مسکن که در صفحه اصلی خودپرداز نمایش داده می‌شود، برداشت کند.
البته مشتری دارنده مسکن‌کارت باید اندکی صبر کند تا پیغام تایید مجوز برداشت با ذکر میزان مبلغ تعیین شده و شماره تلفن فرد در مقصد را دریافت و برای آخرین بار صحت اطلاعات را بررسی و تایید کند. با طی همین فرایند ساده می‌توان امکان برداشت بدون کارت از خودپردازهای بانک مسکن را برای هر فرد دیگری فراهم کرد.
خودپرداز بانک مسکن در نهایت به دارنده کارت یک رسید چاپی می‌دهد که لازم است فرد آن را نزد خود نگه دارد. چراکه از کد پیگیری درج شده در این رسید برای لغو مجوز برداشت بدون کارت در صورت لزوم، استفاده می‌شود.
لازم به ذکر است هر یک از مشتریان بانک مسکن با هر مسکن‌کارت در هر روز، حداکثر سه مرتبه و تا سقف دو میلیون ریال می‌تواند قبض برداشت بدون کارت ایجاد کند.

اگر از مجوز برداشت منصرف شدید

تا پیش از اولین برداشت با استفاده از این روش، شخص ایجاد کننده آن می‌تواند با مراجعه به یک دستگاه خودپرداز یا کیوسک بانک مسکن و وارد کردن شماره تلفن همراه شخص گیرنده وجه و شماره پیگیری چاپ شده روی رسید قبض برداشت بدون کارت، درخواست خود را ابطال کند که در این صورت کل مبلغ به حساب کارت ایجاد کننده باز می‌گردد. این امکان از طریق درگاه اینترنت بانک مسکن نیز فراهم است.
البته قبض‌های برداشت بدون کارت دارای تاریخ انقضا بوده که روی رسید چاپی درج می‌شود و با گذشت این زمان، مبلغ باقی‌مانده از مجوز برداشت بدون وجه که به فرد دیگری داده شده، به شکل خودکار به حساب کارت اصلی باز می‌گردد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000