آخرین وضعیت مسکن مهر استان خراسان جنوبی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۲/۱۵
مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خراسان جنوبی، گفت: طبق قولی که داده بودیم به دنبال برگزاری جشن اختتامیه مسکن مهر در تیرماه هستیم.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ولی پور مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خراسان جنوبی در خصوص آخرین وضعیت مسکن مهر این استان و اینکه در سال گذشته چه مقدار از واحدها تحویل و چه تعداد در سال جدید افتتاح و تحویل خواهند شد، اظهار داشت: طبق برنامه مسکن مهر استان از ۳۱ هزار و ۲۴۷ واحد تعداد ۲۲ هزار و ۱۳۰ واحد در شهرهای بالای بیست‌ و پنج هزار نفر و در شهرهای زیر این تعداد ۸ هزار و ۴۱۷ را در این پروژه در کنار ۷۰۰ واحد را در بافت فرسوده داشتیم.

وی افزود: از این تعداد تنها ۸۳۱ واحد برای افتتاح باقی‌ مانده است که در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر همه واحدها تحویل متقاضیان شده و عدد باقی‌ مانده مربوط به شهرهای بالای بیست ‌و پنج هزار نفر است که ۳ شهر طبس، قائن و بیرجند سه شهری هستند که این پروژه در آن‌ها در حال انجام است. مسکن مهر شهرهای طبس و قائن صد درصد به اتمام رسیده و تنها در بیرجند باقی ‌مانده است.

مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خراسان جنوبی با تأکید به عزم جدی برای به پایان رساندن پروژه مسکن مهر استان در چند ماه آینده تصریح کرد: برای ۸۳۱ واحد باقی‌مانده که اکثر آن‌ها بیش از ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند به دنبال این هستیم که تا تیرماه به پایان برسانیم. طبق قولی که داده‌ایم قصد داریم بعد از ماه رمضان جشن اختتامیه مسکن مهر استان را برگزار کنیم.

ولی پور با تأکید بر نظارت کامل بر ساخت ‌و ساز این پروژه در استان، گفت: در پروژه‌های مسکن مهر همه مراحل از فیلتر نظام‌ مهندسی و کنترل ساختمان گذشته‌اند و حتی استانداردهای آتش‌نشانی و آسانسور و دیگر مقررات رعایت شده‌اند. در این پروژه‌ها به نحوی کار شد که تا گزارش ناظر نظام‌مهندسی تائید نمی‌شد به‌هیچ‌ وجه پرداخت تسهیلات نداشتیم.

وی ادامه داد: مسئله‌ای که باعث شد یک تفاهم ‌نامه سه ‌جانبه بین ما، انبوه ‌ساز و سازنده و بانک وجود داشته باشد. مشاوری گرفته شد که بیش از ۵ تا ۶ سال در پروژه مستقر بود و تمام اوقات پروژه‌ها را رصد می‌کرد که به‌ صورت خودکار بین متقاضی و انبوه‌ ساز صورت‌جلسه تغییر و تحول امضا می‌شد.

مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه در این پروژه تمام استانداردهای مقررات ملی رعایت شده است، اظهار داشت: با اینکه معمولاً در طرح‌های جامع مطالعات ژئوتکنیک انجام نمی‌شود اما تمام ساختمان‌های پروژه مسکن مهر با فناوری‌های نوین ساختمان ساخته‌ شده‌اند و در همه آن‌ها سبک‌ سازی و استفاده از این فناوری‌های نوین رعایت شده است.

وی ادامه داد: به همین خاطر تمام خطوط قرمز در حریم‌ها رعایت شده تا ساخت ‌و ساز نشود و در حریم‌ها حتی تذکرات لازم داده‌ شده و با رعایت شرایط اقدام به ساخت ‌و ساز شده است. به‌ عنوان‌ مثال در منطقه‌ای که بیش از دو طبقه امکان‌ پذیر نبوده است با نظارت کامل این اتفاق افتاده و از هیچ‌گونه تخلفی چشم ‌پوشی نشده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000