مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن خبر داد:

تکلیف جدید ساختمانی در بانک مسکن

به تمام شرکت های تابعه گروه گروه سرمایه گذاری مسکن تکلیف شده که تا پایان شهریور امسال حداقل یک پروژه در حوزه نوسازی بافت فرسوده برای خود تعریف کنند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن -هیبنا، محمد رضا امینی در مراسم رونمایی از طرح های برتر معماری برای اجرای پروژه بازآفرینی شهری تبریز که قرار است از طرف گروه سرمایه گذاری مسکن اجرا شود، گفت: ورود به پروژه‌های بافت های نوسازی بافت‌های ناکارآمدی شهری سابقه چندین ساله دارد.
وی تعداد پروژه های مصوب و اجرا شده توسط گروه سرمایه گذاری مسکن را 1400 واحد با زیربنای 150 هزار مترمربع اعلام کرد و گفت: در این راستا مشارکت در بافت فرسوده سیروس انجام شد که تا کنون تجهیز کارگاه آن انجام شده است، همچنین روی زمین 5.4 هکتاری تبریز اقدامات اولیه انجام شده و عرصه پروژه از شهرداری طی یک فرآیندی خریداری شد.
مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن با یادآوری این که در اردبیل یک زمین 4200 متری با ظرفیت 100 واحد خریداری شده که در مرحله طراحی قرار دارد، گفت: در اصفهان با مشارکت مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن برای زمینی در منطقه همت آباد اصفهان وارد مذاکره شده‌ایم تا پروانه این زمین را دریافت کنیم.
امینی با بیان اینکه برای ورود به حوزه نوسازی بافت فرسوده استان بوشهر در مراحل نامه‌نگاری و مذاکرات هستیم، افزود: همچنین تفاهمنامه‌ای را با شهرداری شیراز امضا کرده‌ایم که برای ساخت و ساز در یکی از مناطق پیشنهاداتی ارائه شده است. در کرمانشاه نیز پروژه 11800 متر مربعی با ظرفیت 72 واحد مسکونی تا 4 ماه آینده بهره برداری می شود.
وی از برنامه‌ریزی برای حضور گسترده‌تر و موثر در بافت‌های فرسوده توسط گروه سرمایه‌گداری مسکن خبر داد و گفت:‌ از وزیر راه و شهرسازی درخواست می کنیم در جهت تجمیع حمایت‌های مردمی و دولتی و این‌که از تجربه این طرح در سایر پروژه‌ها استفاده کنیم، ما را حمایت کنند.
مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن تاکید کرد: با توجه به سیاست های جدید دولت در حوزه ورود به نوسازی مناطق بافت فرسوده و همچنین تاکیدات مدیریت بانک مسکن در اجرای این سیاست ها، بازآفرینی شهری به عنوان یک دستور کار ویژه برای گروه سرمایه گذاری تعریف شده است.
وی با بیان اینکه گروه سرمایه گذاری مسکن تلاش کرد تا ورود به پروژه‌های بازآفرینی شهری را به عنوان کارکرد وظیفه ای برای خود تعریف کند افزود: در کنار آن موضوع توجیه اقتصادی پروژه ها قطعا مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد اما آنچه که مهم است گروه سرمایه گذاری نگاه اقتصادی به اجرای این پروژه ها ندارد.
مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن ادامه داد: در راستای همین سیاست‌ها، گروه سرمایه گذاری مسکن به تمام شرکت‌های وابسته خود در سراسر کشور تکلیف کرده که تا پایان شهریور 97 حداقل یک پروژه برای نوسازی بافت های ناکارآمد شهری برای خود تعریف کنند که در قالب مشارکت بخش خصوصی، مالکان بافت‌های فرسوده یا مذاکره با شهرداری‌ها خواهد بود.
امینی اجرای پروژه‌های بازآفرینی شهری در شهرهای اردبیل، اصفهان، مشهد، بوشهر، رشت و کرمانشاه را از دیگر پروژه های این گروه سرمایه گذاری اعلام کرد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000