رئیس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن تشریح کرد:

آماری از ۵ نوع تسهیلات بانک مسکن درسال جاری

رئیس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن از پرداخت ۱۱۶ میلیارد و ۲۴ میلیون تومان تسهیلات تکلیفی و تبصره ای طی فروردین ماه سال جاری از سوی این بانک خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

ندا کسری کرمانشاهی رئیس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن در گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن –هیبنا، با بیان اینکه طی فروردین سال جاری بانک مسکن رقمی بالغ بر 116 میلیارد تومان تسهیلات تکلیفی و تبصره ای در 5 نوع مختلف پرداخت کرده است، اعلام کرد: این رقم در پنج بخش شامل طیف مختلفی از تسهیلات قرض الحسنه، تسهیلات بافت های ناکارآمد و فرسوده شهری، تسهیلات حوادث غیرمترقبه، تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و همچنین تسهیلات مسکن اقشار خاص پرداخت شده و در کل، 4 هزار و 985 متقاضی در گروه های مختلف، این تسهیلات را در سراسر کشور دریافت کرده اند.
وی با اشاره به تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده طی یک ماه نخست سال جاری اظهار کرد: در این بخش تعداد 263 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با رقمی معادل 2 میلیارد و 670 میلیون تومان به زوج های جوان پرداخت شد. همچنین تعداد 61 فقره تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی و مشاغل خانگی نیز به متقاضیان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) معادل 694 میلیون تومان پرداخت شد.
کرمانشاهی همچنین افزود: در بازه زمانی مذکور تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی و مشاغل خانگی به متقاضیان تحت پوشش سازمان بهزیستی به تعداد 46 فقره و رقمی معادل 661 میلیون تومان پرداخت شده است.
رئیس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن به تسهیلات پرداخت شده برای بافت های ناکارآمد و فرسوده شهری نیز اشاره کرد و گفت: در این بخش طی فروردین ماه سال 97، تعداد 117 واحد مسکونی غیر از طرح مسکن مهر به مرحله فروش اقساطی(عملیات احداث این واحدهای مسکونی تمام شده و کارت قسط برای آنها صادر شده است) رسیده اند. تسهیلات پرداخت شده به این بخش معادل 5 میلیارد و 85 میلیون تومان بوده است. این تعداد واحد در بافت های فرسوده و با اعتباراتی خارج از منابع طرح مسکن مهر ، از سوی بانک مسکن به شکل پرداخت تسهیلات نوسازی، تامین مالی شدند.
به گفته کرمانشاهی در این ماه رقمی معادل 8 میلیارد و 781 میلیون تومان تسهیلات مشارکت مدنی(تسهیلات نوسازی) برای واحدهای مسکونی واقع در محدوده بافت فرسوده خارج از طرح مسکن نیز پرداخت شده است. این تسهیلات برای ساخت 61 واحد مسکونی حاصل از تخریب املاک مسکونی در بافت¬های فرسوده، به مالکان واجد شرایط پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه طی یک ماه نخست سال جاری بخش مهمی از تسهیلات تکلیفی و تبصره ای بانک مسکن در حوزه تسهیلات حوادث غیرمترقبه بوده است، عنوان کرد: در این ماه یک هزار و 866 فقره تسهیلات نوسازی برای واحدهای مسکونی آسیب دیده در حوادث غیرمترقبه که خارج از طرح مسکن بوده اند با رقمی معادل 61 میلیارد و 990 میلیون تومان اختصاص پیدا کرده است. همچنین تعداد یک هزار و 407 فقره تسهیلات نوسازی(مشارکت مدنی) برای واحدهای آسیب دیده ناشی از حوادث غیرمترقبه پرداخت شده است. رقم اختصاص یافته به این ردیف از تسهیلات معادل 10 میلیارد و 602 میلیون تومان بوده است.
کرمانشاهی در بخش دیگری از توضیحات خود در خصوص عملکرد بانک مسکن طی یک ماه فروردین در این حوزه تصریح کرد: بانک مسکن در یک ماه ابتدایی از فصل بهار 97 رقمی معادل 11 میلیارد و 419 میلیون و 359 هزار تومان تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در دو بخش واحدهای مسکونی مسکن مهر و خارج از طرح مسکن مهر پرداخت کرده است.
رئیس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با اشاره به بخش پنجم یعنی تسهیلات مسکن اقشار خاص نیز اظهار کرد: در این بخش مجموعا 162 فقره تسهیلات طی یک ماه فروردین امسال و با رقمی معادل 11 میلیارد و 927 میلیون و 514 هزار تومان تسهیلات به متقاضیان تعلق گرفته است.
وی در پایان تاکید کرد: در مجموع بررسی کارنامه عملکرد بانک مسکن در بخش تسهیلات تکلیفی و تبصره ای طی یک ماه نخست سال جاری نشان می دهد در بازه زمانی مورد نظر مجموعا 4 هزار و 985 فقره تسهیلات به ارزش 116 میلیارد و 24 میلیون و 248 هزار تومان پرداخت شده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000