ساخت ۳۱ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله ‌زده کرمانشاه

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۲/۲۹
عملیات اجرایی ۴۵ هزار واحد مسکونی در مناطق آسیب دیده این استان آغاز شده که از این میزان ساخت ۳۱ هزار واحد به پایان رسیده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایرنا، رضا خواجه‌ای رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله ‌زده کرمانشاه درباره آخرین روند بازسازی و ساخت واحدهای مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه توضیحاتی را ارایه کرد و گفت: در مجموع باید ۵۹ هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاهای مناطق زلزله زده استان کرمانشاه ساخته شود.

وی ادامه داد: تا کنون بیش از ۸۶ هزار نفر برای دریافت تسهیلات بانکی به هفت بانک عامل معرفی شده اند که بالغ بر ۵۸ هزار نفر تسهیلات خود را دریافت کرده اند.

این مقام مسئول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: از زمان وقوع زلزله در این استان ۱۵ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده نوسازی و ۲۳ هزار و ۲۵۷ واحد مسکونی نیز آواربرداری شده است.

خواجه‌ای با بیان اینکه ۱۷ هزار واحد مسکونی در منطقه شهری و روستایی پِی کنی و گود برداری شده است، گفت: ۱۶ هزار واحد برای نوسازی آرماتوربندی و برای ۱۰ هزار واحد فنداسیون اجرایی شده است.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه یادآورشد: اکنون در این مناطق هفت هزار اسکلت ساختمان اجرا شده، برای چهار هزار واحد مسکونی دیوار چینی شده و سه هزار و ۷۰۰ واحد نیز مسقف شده است.

خواجه ای با بیان اینکه از مجموع ۵۹ هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاها عملیات اجرایی ۴۵ هزار واحد مسکونی آغاز شده و ۳۱ هزار واحد به پایان رسیده است، گفت: تنها در شهر سرپل ذهاب پِی کنی بیش از ۱۲۰۰ واحد مسکونی انجام شده است.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد: تا پایان شهریورماه امسال با مشارکت مردم منطقه تمام عملیات ساخت و تعمیر واحدهای مسکونی در روستاها به پایان برسد که از ۲۵ هزار واحد روستایی ۱۲ هزار واحد آن احداثی و ۱۳ هزار واحد آن بازسازی بافت های فرسوده است.

خواجه ای تاکید کرد: از آنجا که نوسازی واحدهای مسکونی در مناطق شهری استان کرمانشاه فرآیند طولانی دارد، پیش بینی می شود عملیات ساخت و تعمیرات واحدهای مسکونی شهری تا اواسط سال آینده (۹۸) به پایان برسد که از ۱۰ هزار واحد ۸ هزار واحد آن احداثی و ۲ هزار واحد آن بازسازی بافت فرسوده است.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: اکنون سقف تسهیلات بانکی در شهرها ۴۰ میلیون تومان است و ۶ میلیون تومان نیز کمک بلاعوض به واجدین شرایط پرداخت می شود؛ سقف تسهیلات بانکی در روستاها ۳۰ میلیون تومان و میزان کمک های بلاعوض روستاییان پنج میلیون تومان تعیین شده است.

به گفته این مسئول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان برای احداث هر واحد مسکونی ۸ تن سیمان رایگان در اختیار مردم منطقه قرار می دهد.

گفتنی است، زلزله ای به بزرگی ۷.۳ ریشتر شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ماه سال ۹۷ استان کرمانشاه را لرزاند. شدت این زمین لرزه به حدی بود که در اغلب استان های کشور احساس شد.محل وقوع این زمین لرزه حوالی «ازگله» اعلام شد که در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه و در عمق ۱۱ کیلومتری زمین روی داد. در این زمین لرزه بیش از ۶۰۰ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند و تعداد مجروحان این حادثه دردناک بیش از ۱۲ هزار نفر بود. کار بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده و اعطای تسهیلات ارزان به زلزله زدگان از همان روزهای ابتدایی وقوع حادثه در دستور کار دولت قرار گرفت؛ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مجری بازسازی خانه های تخریب شده در این زلزله است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000