ساخت خانه‌های خیرساز برای خانواده‌های دارای معلول

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۳/۰۶
مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور، گفت: ۱۶ هزار واحد مسکونی ویژه خانوارهای دارای دو عضو معلول با مشارکت خیرین مسکن ساز در کشور در حال احداث و ۳ هزار و ۳۰۰ واحد آن آماده واگذاری است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مهندس کیومرث سلگی، در حاشیه تودیع و معارفه مدیر عامل انجمن خیرین مسکن ساز استان فارس، اظهار کرد: تامین مسکن خانوارهای دارای دو عضو معلول کار بزرگی است و می تواند بخشی از درد و رنج معلولیت داری را بکاهد.

وی ادامه داد: تامین مسکن نیازمندان و محرومان وخانوارهای دارای دو عضو معلول که اکنون ۵۰ درصد پیشرفت داشته از آرمان های اصلی انقلاب و حساب ۱۰۰ امام راحل است که با مدیریت جهادی و عزم و اراده جدی در حال انجام است.

به گفته وی طرح احداث مسکن ویژه خانوارهای دارای دو عضو معلول با مشارکت بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، سازمان بهزیستی و انجمن خیرین مسکن‌ساز اجرا می شود و تسهیلات ویژه کم بهره و تسهیلات بلاعوض در این طرح دیده شده است.

مدیرکل مشارکت‌های مردمی حساب ۱۰۰ امام(ره)، بیان کرد: برای خانواده‌های دارای دو عضو معلول و بیشتر بر اساس تفاهم‌ نامه بین بهزیستی، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و سازمان ها ی مسئول در شهرها ۳۰ میلیون تومان و در روستاها ۱۶ میلیون تومان کمک بلاعوض تعیین شده است.

وی همچنین، گفت: ۱۷ هزار واحد مسکونی در کشور ویژه اقشار محروم و نیازمند در پنج سال اخیر احداث شده است که بخشی از ۳۰ هزار واحد مسکونی در حال اجرا است که در بیش از ۱۲۰ شهر کشور احداث شده است.

مدیر عامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور خواستار مشارکت بیشتر دولت با خیرین در تامین زمین مناسب برای تداوم احداث واحدهای مسکونی خیرساز شد و گفت : متاسفانه در برخی از شهرها از جمله شیراز زمین مناسب در اختیار خیرین قرار نمی گیرد، خیران تمام وقت و سرمایه خود را دراین موضوع به کار گرفته اند و نباید برای تهیه زمین یا حق انشعابات و تامین خدمات زیر بنایی هزینه های بیشتری به آنها تحمیل کرد.

سلگی گفت: معافیت خیرین برای تامین هزینه های انشعابات آب و برق و گاز و خدمات زیربنایی در برنامه ششم توسعه به تصویب رسیده و مجلس شورای اسلامی در حال بررسی بیشتر موضوع است و بزودی قانون معافیت خیرین از تامین هزینه های یاد شده ابلاغ خواهد شد.

مدیر عامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور با بیان اینکه ابلاغ این مصوبه گشایش های مناسبی در کار خیرین مسکن ساز ایجاد خواهد کرد، گفت : ما امیدواریم با حل شدن برخی از موانع توسعه فعالیت های خیرین، روند احداث واحد های مسکونی خیرساز شتاب بیشتر گیرد.

وی همچنین استان فارس را استان نمونه و الگو در زمینه فعالیت خیرین دانست و گفت: انجمن خیرین مسکن ساز در استان فارس به عنوان نخسیتن استان فعال در این عرصه بنیان نهاده شد و تا کنون این خیرین در احداث یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی مشارکت داشته اند.

مدیر کل مشارکت های مردمی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اضافه کرد: خیرین در ۱۲۰ شهرستان کشور حضور دارند و در برخی از مناطق پروژه های خیرساز بسیار ارزشمند و قابل اعتنا احداث شده است.

سلگی اضافه کرد : مشارکت خیرین در تامین مسکن اقشار نیازمند نباید صرفا به مشارکت در احداث بنا و ساختمان خلاصه شود، بسیاری از خیرین می توانند در تعمیر واحد های مسکونی، یا خرید خانه برای نیازمندان مشارکت کنند، مشارکت می تواند برای تامین بخشی از نیازهای یک واحد مسکونی باشد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز بیان داشت: ظرفیت های جدیدی برای استفاده از توان خیرین و احداث سرپناه برای نیازمندان شناسایی شده است که باید به کار گرفته شود، این ظرفیت ها شامل کمک های جزیی است که از افرادی که ممکن است خودشان هم چندان تمکن مالی بالایی نداشته باشند جمع آوری شود.

مهندس عطاالله زمانی، گفت: عنوان خیر مسکن ساز نباید صرفا شامل افرادی شود که بخواهند یک واحد مسکونی کامل برای نیازمندان بسازند، مشارکت در احداث بخشی از نیازهای مسکونی یک خانواده نیازمند نیز شامل فعالیت خیرین می شود.

وی گفت: از ابتدای فعالیت انجمن خیرین مسکن ساز در استان فارس تا کنون احداث یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در این استان به سرانجام رسیده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000