گام‌های ارزی سامانه نیما یک روزه طی می‌شود

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۰۳/۰۶
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از گام های ۱۶ گانه ارزی سامانه نیما دفاع کرد و گفت: گام های ارزی سامانه نیما یک روزه طی می شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از خانه ملت، عزت الله یوسفیان ملا با اشاره به طراحی ۱۶ گام در سامانه نیما برای ارائه ارز به واردکنندگان اظهار داشت: این سامانه و گام های آن به این منظور طراحی شد که ارز بدون حساب و کتاب در اختیار افراد سود جو نیفتد.

یوسفیان ملا در این باره که گام های ۱۶ گانه سامانه نیما سرعت واردکننده با ارز را کُند می کند، توضیح داد: گام های تعریف شده در این سامانه را می توان یک روزه طی کرد. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گام های طراحی شده در واقع مانع سوء استفاده از بازار ارز و ارز با نرخ دولتی می شود.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: به هر حال انتظار می رود که راه و روش و سیستمی که تعریف می شود نباید دسترسی به ارز را سخت و ناممکن کند با این حال از گام های تعریف شده سامانه نیما دفاع می کنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ارز باید در دسترس متقاضیان اصلی که قانون به آنها اجازه داده است، باشد نه اینکه افراد نابجا و بدون حساب و کتاب به ارز با قیمت دولتی دسترسی داشته باشند.

وی با بیان اینکه نباید ارز دولتی در اختیار افراد سودجو قرار گیرد، گفت: اگر سخت گیری ها انجام نشود مانند شرایط قبل ارز با هواپیما و کیسه وارد کشور می شود، این در حالی است که دولت و تیم اقتصادی تلاش دارند افراد سودجو اختلال در بازار ارز ایجاد نکنند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000