شناسایی ۲۹۰ روستای آسیب‌پذیر در آذربایجان‌ شرقی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۳/۰۹
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از شناسایی ۲۹۰ روستای آسیب‌پذیر در استان آذربایجان‌ شرقی خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، محمدرضا شاملو در جلسه مشترک کمیته برنامه‌ریزی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان مرند، اعلام کرد: استان آذربایجان‌ شرقی دارای ۳۳۵ هزار خانوار روستایی است که در ۲۸۳ هزار واحد مسکونی ساکن هستند.

وی گفت: ۱۴۷ هزار واحد روستایی استان توسط بنیاد مسکن و ۲۰ هزار واحد هم توسط خود مردم نوسازی و مقاوم‌سازی شده است.

شاملو با بیان اینکه ۱۱۶هزار واحد مسکن روستایی در استان آذربایجان شرقی نیازمند مقاوم‌سازی است، خاطرنشان کرد: در زلزله ارسباران عمده خسارت‌ها مربوط به واحدهایی بود که مقاوم‌سازی نشده بودند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی باید در کشور مقاوم سازی شود، گفت: دولت تسهیلات ارزان‌ قیمت ۲۵ میلیون تومانی برای نوسازی ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه احداث هر واحد روستایی برای ۱.۵ نفر شغل ایجاد می‌کند، ادامه داد: بنیاد مسکن تجربه خوبی در نوسازی و مقاوم‌سازی مساکن روستایی دارد و به این نتیجه رسیده‌ایم که برنامه‌ریزی نقطه‌ای در روستاها جواب نمی‌دهد و لازم است نگاه آمایشی به توسعه روستایی داشته باشیم.

شاملو اعلام کرد: در آذربایجان‌ شرقی طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی را در دو منطقه خداآفرین و یامچی شروع کردیم و آمادگی داریم حمایت‌های لازم را انجام دهیم که این امر هماهنگی تمامی بخش‌ها و دستگاه‌ها را می‌طلبد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000