دبیرکل بانک مرکزی:

اهدای مجموعه ای از اسکناس و مسکوک بانک مرکزی، به موزه آستان قدس رضوی

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۰۳/۱۲
پس از تعامل لازم با مجموعه آستان قدس رضوی و با هدف غنی تر کردن موزه مرکزی آستان قدس رضوی،مجموعه ای از گنجینه بانک مرکزی به این موزه اهدا شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی،‌ سیدمحمود احمدی در حاشیه مراسم اهدای مجموعه اسکناس و سکه بانک به موزه مرکزی آستان قدس رضوی، در این باره عنوان کرد: این مجموعه بی نظیر که در نوع خود بهترین مجموعه اسکناس و مسکوک کشور است؛ به لطف خداوند و در کنار بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) امروز به موزه مرکزی آستان قدس رضوی اهدا شد.
دبیرکل بانک مرکزی، با بیان اینکه مجموعه مورد اشاره از حدود دو سال پیش گردآوری شده است، افزود: این سکه ها به همراه سکه های مناسبتی و رایج کشور، اسکناس منتشر شده پیش و پس از انقلاب و نمونه های کاغذ امنیتی دارای واترمارک و نخ امنیتی تهیه و همزمان با میلاد باسعادت امام حسن مجتبی (ع) از این مجموعه گرانبها رونمایی و تحویل آستان قدس رضوی شد.
همچنین در مراسمی با حضور جمعی از اعضای هیأت عامل، معاونان و مدیران بانک مرکزی و معاونان آستان قدس رضوی در محل موزه مرکزی این آستان، از بخش ویژه بانک مرکزی در گنجینه تمبر، اسکناس و سکه موزه مرکزی آستان قدس رضوی رونمایی شد.
خاطرنشان می شود، این مجموعه شامل 48 برگ اسکناس، 12 برگ ایران چک طرح قدیم بانک ها، 16 برگ کاغذ سفید امنیتی همراه با واتر مارک، 2 آلبوم توشیح اسکناس، 23 قطعه سکه طلا، 13 قطعه سکه نقره، 63 قطعه سکه رایج، تندیس های بانک مرکزی و تصاویر روسای کل بانک مرکزی است که در قالب قاب های نفیس به موزه مرکزی آستان قدس رضوی اهدا شد و از این پس در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.
گفتنی است که امروزه در داخل و پس از سال ها تلاش و پیگیری، کارخانه تولید کاغذ اسناد بهادار(تکاب)، تولید کاغذ اسکناس به عنوان ثروت و سرمایه ملی و در کنار آن چک، صفحات پاسپورت و . . . را در داخل تولید کرده و این مهم گام بزرگی به سوی خودکفایی، استقلال و عدم وابستگی در زمینه تولید اوراق بهادار است و اهدای این مجموعه به آستان قدس رضوی را می توان تجلیل و پاسداشت تلاش مجموعه‌ای است که سالیان سال برای خودکفایی ملی این مرز و بوم در عرصه های اقتصادی کشور کوشیده اند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000