تعیین تکلیف ۱۰۰۰۰ مسکن مهر هشتگرد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۳/۱۳
مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد از تعیین تکلیف ۱۰هزار مسکن مهر فاقد متقاضی و راکد این شهر با همکاری بانک مسکن خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از تسنیم، مدیرعامل تازه‌ وارد شرکت عمران هشتگرد، از تعیین تکلیف 10 هزار مسکن مهر فاقد متقاضی و راکد این شهر با همکاری بانک مسکن خبر داد و گفت: در بسته سیاستی، واحدهای فاقد متقاضی و راکد به واحدهای خودمالک تبدیل و به سازندگان واگذار می‌شود.

مهدی هدایت با یادآوری این‌که "اولویت کاری بنده تکمیل پروژه‌های مسکن مهر با تمام خدمات زیربنایی و روبنایی و افتتاح مترو است"، اظهار کرد: احداث مراکز محلات، مجموعه‌های ورزشی، مساجد، کلانتری‌ها، مراکز درمانی، مدرسه و... در دست اجراست که تاکنون تعدادی از این مراکز افتتاح شده است.

وی با بیان این‌که "موضوعات اجتماعی را به‌ عنوان یکی از تأکیدات وزیر راه و شهرسازی در دستور کار قرار داده‌ایم"، تصریح کرد: بالا بردن شاخص‌های شهر انسان‌ محور، طرح جامع حمل‌ و نقل هشتگرد با محوریت TOD (توسعه با اولویت حمل‌ و نقل) در اولویت برنامه‌های کاری قرار دارد.

وی در خصوص واحدهای مسکن مهر هشتگرد افزود:‌ در حال حاضر حدود 10 هزار واحد بدون متقاضی و راکد مسکن مهر در هشتگرد داریم. طی دو ماه اخیر اقدامات مؤثری برای تعیین تکلیف این واحدها صورت گرفته به‌ طوری که یک بسته سیاستی تعریف شده که در قالب آن با همکاری بانک مسکن این تعداد واحد از بلاتکلیفی بیرون می‌آیند.

مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد در این باره توضیح داد: در بسته سیاستی، واحدهای فاقد متقاضی و راکد به واحدهای خودمالک تبدیل و به سازندگان واگذار می‌شود.

هدایت با ابراز این‌ که سازنده‌ها پروژه‌های مذکور را با مشخصات بهتر از مسکن مهر می‌سازند،‌ اظهار کرد:‌ پس از ساخت و تکمیل، این واحدها خارج از ضوابط و شرایط مسکن مهر به مردم واگذار می‌شود.

وی این اقدام را در راستای خروج تسهیلات پرداختی بانک مسکن از بلاتکلیفی و جلوگیری از بین رفتن واحدها عنوان کرد و گفت:‌ واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی و راکد پیشرفت فیزیکی 20 تا 60 درصدی دارند.

وی بیان کرد:‌ تا دو ماه آینده فراخوان واگذاری این واحدها به سازنده‌ها را انجام می‌دهیم تا به این ترتیب تهدید موجود به یک فرصت تبدیل شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000