سهم آپارتمان های کمتر از ۴۰۰ میلیون در اردیبهشت

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۳/۱۹
گزارش رسمی بانک مرکزی نشان می‌دهد توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب ارزش هر واحد به گونه‌ای بوده است که بیش از نیمی از معاملات به آپارتمان‌های مسکونی با ارزش کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان اختصاص داشته است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از دنیای اقتصاد، این گزارش حاکی از آن است که حدود 51.4 درصد از مجموع ۱۹ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی معامله شده به آپارتمان‌های مسکونی با قیمت کل کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان تعلق دارد. در عین حال در میان دامنه‌های قیمتی مورد بررسی، واحدهای مسکونی با ارزش ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون با اختصاص سهم 20.5 درصد، بیشترین سهم از معاملات انجام شده را داشته است. همین‌ طور واحدهای دارای ارزش ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون و ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان نیز به ترتیب سهم 17.5 و 11.5 درصدی داشته‌اند.
علاوه بر این اگر چه در اردیبهشت سال جاری متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسیده اما بیش از ۵۸ درصد معاملات خرید و فروش با قیمتی کمتر از میانگین قیمتی شهر انجام شده است، به‌ طوری که ۹ درصد از معاملات خرید و فروش مسکن در دامنه قیمتی ۳ میلیون تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ازای هر مترمربع بوده است. به گفته مشاوران املاک، سمت‌و‌سوی معاملات خرید و فروش منعقد شده در تهران، میزان قدرت خرید بخش زیادی از تقاضای مصرفی موجود در بازار را نشان می‌دهد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000