مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن تاکید کرد

ضرورت فعالیت بانک ها در حوزه های اجتماعی

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن با تشریح اهداف کمپین «من ایرانم، مرا دریاب»، بر ضرورت فعالیت بانک ها در حوزه های غیر اقتصادی تاکید کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، بانک مسکن در قالب کمپین اجتماعی «من ایرانم، مرا دریاب» که از اسفند ماه سال 1396 کار خود را شروع کرده است، سعی دارد که گامی موثر در جهت بهبود فرهنگ مصرف آب برداشته و از این طریق در کنار فعالیت های اصلی اقتصادی، حضور فعالی در زمینه های اجتماعی و انسان دوستانه داشته باشد.

مسعود ایزدی، مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن در گفت و گو با هیبنا، در خصوص فلسفه ایجاد این کمپین در بانک مسکن توضیح داد: وقتی سخن از بانک به میان می آید، عمدتا تمام نگاه ها به سمت مسائل مالی و تسهیلات متمرکز می شود. به عنوان مثال، به طور معمول از بانک مسکن انتظار می رود که وظیفه تامین مالی برای خرید و ساخت و ساز در بخش مسکن و ساختمان را بر عهده بگیرد. البته که بانک مسکن، در مسیر ماموریت اصلی خود در زمینه تامین مالی بخش مسکن و ساختمان حرکت می کند، اما در کنار این بعد اصلی، وظایف دیگری نیز برای بانک ها تعریف شده است.

وی با تشریح جایگاه بانک های تجاری در دیگر کشورها و نحوه حضور آن ها در برنامه های اجتماعی، توضیح داد:‌ در بسیاری از کشورها مشاهده می شود که بانک های تجاری از برنامه های اجتماعی و آموزشی حمایت می کنند. حتی در برخی از بانک های مهم در کشورهای توسعه یافته، بانک هایی که در وضعیت مناسبی از لحاظ شاخص های سلامت قرار دارند، بخش قابل توجهی از هزینه های مالی پروژه های اجتماعی را تامین می کنند. همچنین برخی از بانک ها نیز نهادهای مستقلی را ایجاد کرده اند که پرداخت های مالی به سازمان های غیردولتی را مدیریت می کنند. بنابراین ضرورت دارد که بانک ها در حوزه های اجتماعی نیز حضور فعالی داشته باشند.

مدیریت امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن با بیان این موضوع گفت: در این راستا بانک مسکن به عنوان یکی از مهمترین بانک های کشور تلاش کرده است که با بهره گیری از ظرفیت های موجود، گام مهمی را در راستای اصلاح الگوی مصرف بردارد. البته این نخستین بار نیست که بانک مسکن در حوزه های اجتماعی فعالیت می کند و این نهاد اقتصادی پیش تر نیز در مسائل انسان دوستانه به صورت فعال مشارکت داشته است.

ایزدی با بیان این که موضوع بحران آب، یکی از چالش های اقتصادی کشور طی سال های جاری خواهد بود، تاکید کرد: این موضوع حساسی است که نیازمند مشارکت جمعی است، بنابراین تمامی افراد جامعه می توانند نقش مفید در حل بحران آب ایفا کنند، این در حالی است که نبود آموزش های مناسب در سال های گذشته، باعث شده که میزان مصرف سرانه کشور نسبت به نرم جهانی بسیار بالاتر باشد، حال آن که کشور از لحاظ منابع آبی، با کمبود روبرو است و تداوم روند فعلی در مصرف، بحران آب کشور را تشدید خواهد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که بانک مسکن چگونه می تواند نقش موثری در تغییر الگوی فرهنگ مصرف داشته باشد توضیح داد: بانک مسکن به دلیل ارائه خدمات مالی در بخش مسکن و ساختمان، عمدتا روابط پایداری با خانوارها دارد، از این رو آموزش ها و فرهنگ سازی این بانک، می تواند مورد توجه خانوارها قرار گیرد. به همین جهت تلاش بر این است که با ارایه بسته های متنوع در قالب آموزش های تصویری، حضور در شبکه های مجازی و دیگر رسانه ها، اطلاعات مفیدی را در اختیار خانوارها قرار دهیم. ایزدی در پایان ابراز امیدواری کرد که عموم شهروندان، بانک مسکن را در اجرای بهتر این کمپین اجتماعی یاری کنند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000