بازار سکه با پذیرش FATF کنترل می‌شود

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۰۳/۲۰
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با پیوستن به کنوانسیون FATF می‌توان بازار سکه را مدیریت کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از خانه ملت، معصومه آقاپور علیشاهی با اشاره به اینکه قیمت سکه به ۲ میلیون و ۲۷۸ هزار تومان رسیده است، اظهار داشت: افزایش نقدینگی در کشور باعث شده که قیمت سکه افزایش یابد، این در حالی است که انتظار می‌رود حجم نقدینگی در جامعه باید کنترل شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طی ۱۰ سال گذشته این نقدینگی در جامعه ایجاد شده است و به دلیل فعالیت های بانکی شاهد خلق پول بوده ایم، همه این اتفاقات دست به دست هم داده است تا امروز شاهد افزایش قیمت سکه باشیم.

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه همه باید دست به دست هم از شرایط اقتصادی کنونی عبور کنیم، گفت: با کارهایی که دولت انجام می دهد و انتظار می رود همه دراین زمینه همراه شوند، تا دو هفته دیگر بازار سکه و شرایط اقتصادی بهبود می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه دولت، مجلس و شرایط سیاسی می‌تواند در بهبود شرایط اقتصادی ایفای نقش کنند، بیان داشت: عدم امنیت اقتصادی باعث شده است که نقدینگی به سمت بازار ارز و سکه برود که با گام هایی که دولت بر می دارد می توان به سمت بهبود بازار پیش رفت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیرFATF بر فضای اقتصادی کشور، تاکید کرد: با پذیرد FATF دست دولت برای فعالیت‌های اقتصادی باز می‌شود و شرایط برای روابط بین بانکی فراهم خواهد شد، مقام معظم رهبری پذیرش FATF را در اختیار دولت و مجلس قرار داده است که با پیوستن به این کنوانسیون شرایط و روابط با جهان تسهیل می‌شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000