در جلسه ستاد بازآفرینی استان تهران مطرح شد:

شناسایی ۵۰۰ هکتار زمین در ۱۶ شهر استان تهران برای اجرای طرح بازآفرینی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۳/۲۳
معاون امور عمرانی استانداری تهران، گفت: طرح بازآفرینی شهری پایدار در ۲ محله شهرهای بیش از دویست هزار نفر جمعیت اجرا شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، احمد تواهن در جلسه ستاد استانی بازآفرینی شهری استان، گفت: از ساعات اولیه اعلام آباده باش از سوی وزارت کشور به طور شبانه از شهرداران خواسته شد تا هرچه زمین می توانند در اختیار قرار دهند وطی یک هفته جمع بندی اولیه انجام شد.
وی افزود: کارشناسانی از راه و شهرسازی زمین ها را مورد بازنگری قرار دادند و موقعیت ها نسبت به بافت و محدوده قانونی شهر ارزیابی شد.
به گفته معاون امورعمرانی استانداری؛ در مجموع در ١٦ شهر به مساحت ٥٠٠ هکتار، زمین برای بازآفرینی شهری شناسایی شد.

تواهن با اشاره به مشکل تغییر کاربری زمین های شناسایی شده گفت: پیشنهاد می شود شهرهایی که قرار است از سوی دستگاه ها و بخش خصوصی افزوده شوند،در نزدیکی بافت ها باشند و خارج از محدوده نباشند و از حداقل خدمات زیربنایی برخوردار باشد.

وی در پایان عنوان کرد: اگر در شهرهای بیش از دویست هزار نفر جمعیت دو محله و در شهرهای کمتر از دویست هزار نفر یک محله مشخص شود هدف اجرای طرح بازآفرینی به سرعت محقق می شود.

هدف گذاری سالانه ۶۳ محله در طرح بازآفرینی شهری استان تهران تا سال ۱۴۰۰

محمدنادر محمد زاده، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه ١٩ میلیون نفر جمعیت در محلات هدف بازآفرینی در مساحت ١٤٠ هزار هکتار در کشور وجود دارد، گفت: در استان تهران حدود ٤.٥ میلیون نفر در حدود یک میلیون و ١٠٠هزار خانوار در مساحت ١٤ هزار و ٨٠٠ هدف بازآفرینی شهری هستند.
وی ،محلات مناطق ١٥،١٠ و ١٢ را دارای بیشترین سطح نیازمند بازآفرینی شهری در تهران دانست و تأکید کرد: شهرستان های بهارستان، ورامین، شهریار و قدس پس از تهران دارای بیشترین سطح نیازمند به اجرای برنامه بازآفرینی شهری هستند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: بیش از ١٢٧ هزار تسهیلات برای بازآفرینی به ساخت رسیده و تا سال ۱۴۰۰ سالانه ٦٣ محله در استان تهران باید در برنامه بازآفرینی شهری قرار بگیرد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000