رونمایی پروژه صندوق زمین و ساختمان نارون

محصول دومین صندوق زمین و ساختمان در کشور با پشتیبانی و هدایت بانک مسکن، چهارشنبه هفته جاری رونمایی می شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن در گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن –هیبنا، از افتتاح پروژه صندوق زمین و ساختمان نارون بر اساس برنامه زمان بندی و هزینه های پیش بینی شده در روز چهارشنبه هفته جاری خبر داد.

محمدرضا امینی، مدیر عامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن با اشاره به افتتاح دومین صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان در کشور بعد از صندوق نسیم، فضای فعلی اقتصاد مسکن را مناسب تعریف پروژه ­های ساختمانی از طریق راه ­اندازی صندوق ­های زمین و ساختمان توصیف کرد.

وی ادامه داد: صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان نارون، سومین صندوق زمین و ساختمان تعریف شده در بازار سرمایه‌ کشور است که در شهریور 1395 در فهرست صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس اوراق بهادار تهران برای تامین سرمایه پروژه مسکونی 144 واحدی نارون اراک ایجاد شد.

مدیر عامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن، افزود: این پروژه در منطقه الهیه شهر اراک واقع شده است که در زمینی به مساحت حدود 7600 متر مربع از شاخص‌ترین مجتمع‌های مسکونی منطقه بوده که در منطقه‌ی در حال توسعه شهر اراک با بهره‌گیری از توانایی و مهارت­های گروه سرمایه‌گذاری مسکن و شرکت سرمایه‌گذاری مسکن الوند احداث شده است. استفاده از مصالح درجه یک، طراحی منحصر به فرد و سازه محکم و مقاوم در برابر زلزله از ویژگی‌های این مجموعه به شمار می‌رود.

امینی همچنین در ادامه به تعهد کامل صندوق به برنامه زمان‌بندی و هزینه‌های اجرا اشاره کرد و گفت: با بهره‌گیری از دانش و تخصص تیم مدیریت فنی و اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری مسکن الوند، پروژه در انطباق کامل با برنامه زمان‌بندی از پیش مصوب، اجرا و تکمیل شد.

وی همچنین با اشاره به همکاری و هماهنگی تیم مدیریت بازاریابی و فروش، از اجرای دقیق برنامه بازاریابی و فروش پروژه خبر داد و گفت: با اجرای این برنامه، عملیات فروش پروژه با روند مناسب و مطابق برنامه زمان‌بندی اجرایی شد به نحوی که در حدود 4 ماه، نزدیک به 90 واحد از پروژه به فروش رسید و عملیات فروش مابقی واحدهای این پروژه به سرعت در حال پیشبرد و تکمیل است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مسکن در معرفی مدل سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان نارون توضیح داد: مدیر ساخت این صندوق که به منظور تامین مالی ۱۸۲ میلیارد ریالی مجتمع مسکونی نارون اراک تاسیس شده است، شرکت سرمایه‌گذاری الوند از شرکت‌های تابعه گروه سرمایه‌گذاری مسکن است که با نماد «ثالوند» در بازار فرابورس عرضه شده است.

امینی افزود: همچنین این شرکت مالک زمین محل احداث پروژه نیز است؛ شرکت تامین سرمایه بانک مسکن به ‌عنوان مدیر صندوق، متعهد پذیره نویسی و بازارگردان، شرکت آرین محور اراک به‌ عنوان ناظر، شرکت مشاور سرمایه‌گذاری نیکی گستر به ‌عنوان متولی و موسسه حسابرسی بهمند به‌ عنوان حسابرس، دیگر ارکان این صندوق را تشکیل می‌دهند.

بر اساس این گزارش، این پروژه در 2 بلوک 10 طبقه روی همکف با 144 واحد مسکونی به همراه پارکینگ و انباری احداث شده است که از امکانات و ویژگی‌های این پروژه می‌توان به ساختمان هیات مدیره و نگهبانی، دیزل ژنراتور، درب ورودی واحد‌ها از نوع ضد سرقت، آنتن مرکزی، پنجره‌های UPVC دو جداره، آیفون تصویری درجه یک، سیستم ذخیره آب، سیستم اعلام و اطفاء حریق، 4 دستگاه آسانسور 8 و 13 نفره و... نام برد.

در مدل تامین مالی پروژه های ساختمانی از طریق ایجاد صندوق زمین و ساختمان، منابع مورد نیاز برای ساخت و ساز، از طریق بازار سرمایه و با مشارکت سرمایه­ گذاران عمومی تامین می­شود.

این مدل تامین مالی، عبور از مدل سنتی وابستگی بازار مسکن به منابع محدود بانک ها است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000