نابسامانی بازار مسکن مربوط به اقتصاد کلان است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۳/۳۰
بعد از بررسی های تخصصی و اظهار نظر نمایندگان مشخص شد بیشترین نقش در نابسامانی بازار مسکن مربوط به اقتصاد کلان است و با بهبود شرایط در آن، مسکن نیز از تلاطم قیمت خلاص می شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایرنا، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به جلسه دیروز کمیسیون عمران با حضور وزیر راه و شهرسازی و مسولانی از بانک مرکزی و رییس سازمان تعزیرات حکومتی، اظهار کرد: در این جلسه درباره وضعیت بازار مسکن و گرانی های اخیر مسکن بحث و بررسی هایی انجام شد.

وی گفت: وزیر راه و شهرسازی در این جلسه گزارشی از وضعیت بازار مسکن ارائه و اعلام کرد برنامه های دولت در این حوزه توانمندسازی مردم با ارائه تسهیلات مسکن و تلاش برای بازآفرینی شهری بوده است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس بیان کرد: طبق اظهارات وزیر راه و شهرسازی، تولید مسکن در حوزه مسکن اجتماعی صورت گرفته، همچنین دولت مدعی است در چهار سال اخیر ۱۱۸ هزار واحد مسکن اجتماعی در کشور تولید کرده که این مسکن ها توسط بنیاد مستضعفان و بهزیستی ایجاد شده است.

بدری عنوان کرد: مسئولان وزارت راه و شهرسازی در این جلسه اعلام کردند که در این حوزه برنامه های موفقی داشتند و نرخ رشد مسکن نیز بر اساس نرخ رشد تورم بوده است. در این جلسه بیان کردیم نابسامانی بازار ارز و خروج آمریکا از برجام دو عامل سلب آرامش در بازار مسکن است.

سخنگوی کمیسیون عمران ادامه داد: بعد از بررسی های تخصصی و اظهار نظر نمایندگان مشخص شد بیشترین نقش در نابسامانی بازار مسکن مربوط به اقتصاد کلان است و با بهبود شرایط در آن، مسکن نیز از تلاطم قیمت خلاص می شود.

بدری اضافه کرد: برای بهبود وضعیت بازار مسکن در این جلسه مقرر شد کمیته ای با حضور مسئولان وزارت راه و سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان مجلس تشکیل شود.

وی گفت: در این جلسه همچنین سوال نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه درباره گرانی مسکن از وزیر راه و شهرسازی مطرح و مقرر شد تا هفته های آتی این سوال با بررسی های بیشتر دوباره مطرح شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000