تاثیر صندوق های نوپای زمین و ساختمان در رونق ساخت و ساز

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن گفت:مسکن همواره به عنوان سرپناهی آسوده برای استفاده کنندگان در گذشته تلقی می شده است و امیدواریم مجتمع مسکونی نارون نیز مامن ایمنی و آسودگی باشد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، فاضلیان،در مراسم رونمایی از پروژه ی 144 واحدی نارون اراک که با حضور مدیرعامل بانک مسکن، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مسکن و جمعی از مسوولین برگزار شد، عنوان کرد: باید از مجموعه ی ارکان مشارکت کننده و حامی پروژه ی مسکونی نارون به ویژه همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت بورس که در حوزه ی معاملات ثانویه ی یونیت ها همکاری کرد تقدیر کنیم.

وی همچنین ادامه داد: صندوق زمین و ساختمان نارون به موجب درخواست گروه سرمایه گذاری مسکن در دی ماه 94 پیگیری شد و در نهایت مجوز فعالیت این صندوق در شهریور ماه سال 95 اخذ شد.

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه ی مسکن بانک مسکن با اشاره به اینکه در طول اجرای پروژه نوزده صورت وضعیت دریافت کردیم، تاکید کرد: نظارتی که در ساختار صندوق های زمین و ساختمان وجود دارد در کمتر شاکله ای در املاک و مستغلات مشاهده می شود. به این ترتیب که یک ناظر و متولی در این فرآیند نظارت می کند.

فاضلیان ادامه داد: به هر تقدیر صورت وضعیت های پروژه ی زمین و ساختمان نارون طبق زمان بندی پیش بینی شده پرداخت شد و این مجتمع به بهره برداری رسید.

فاضلیان درباره ی صورت تحلیل هزینه فایده صندوق زمین و ساختمان نارون، گفت: این صندوق با ده میلیارد و پانصد میلیون تومان پذیره نویسی شد که تا کنون شش میلیارد و پانصد میلیون تومان آن به فروش رسیده است علاوه بر این پنج میلیارد و پانصد میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده ایم. بنابراین مجموع هزینه ی انجام شده بیست و دو میلیارد تومان بوده که نرخ بازدهی دریافت شده هفده درصد است.

فاضلیان با انتقاد از افرادی که فعالیت در ساخت و ساز را غیر اقتصادی تلقی می کنند، گفت: به هیچ وجه این موضوع را نمی توان تعمیم داد به طوری که اگر پروژه ای در زمان موعد مقرر و با هزینه ی پیش بینی شده تکمیل و به اتمام برسد قطعا از نظر اقتصادی توجیه پذیر است.

وی با بیان اینکه از مجموع 144 واحد مجتمع مسکونی نارون تا کنون 91 واحد به فروش رسیده است، ادامه داد: 50 واحد مابقی نیز با احتساب افزایش انتظاری محاسبه و به فروش خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه با اشاره به اجرای پروژه های ساختمانی در قالب صندوق های زمین و ساختمان نسیم، نارون، شمال غرب و نگین شهر ری، تاکید کرد: نهاد نوپای صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان در شرایط امروز ظرفیت های مناسبی برای فعالیت دارند مشروط بر اینکه جدیت این نهادها از سوی دستگاه های ذی ربط مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به همکاری نزدیک شرکت تامین سرمایه و گروه سرمایه گذاری مسکن، اظهار امیدواری کرد: اگر پروژه ی 700 تا 1000 واحدی تبریز از طریق مکانیزم صندوق های زمین و ساختمان اجرا شود آثار آن در میان مدت و بلند مدت برای بانک مسکن نمایان می شود.


زنجیره خبر

کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000