شهردار تهران عنوان کرد:

دیگر در تهران اجازه بلندمرتبه سازی نخواهیم داد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۴/۰۲
دیگر اجازه ساخت بلندمرتبه‌ سازی‌هایی که شبیه دودکش بالا آمده و زندگی شهروندان را ساقط می‌کند، داده نخواهد شد؛ زیرا ساخت‌ و سازها باید بر اساس طرح جامع شهر تهران انجام شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایرنا، محمدعلی افشانی در حاشیه ششمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها درباره فروش تراکم، گفت: فروش تراکم ساختمان در تهران وجود دارد، زیرا یکی از منابع درآمدی این شهر است؛ همچنین عوارض نیز اخذ خواهد شد، زیرا یکی از منابع درآمدی شهرداری محسوب می‌شود.

وی افزود: به عنوان مثال یک ساختمان در محله‌ای همانند دودکش بالا می‌آید و زندگی شهروندان محله را ساقط می‌کند بنابراین دیگر چنین ساختمان‌هایی ساخته نخواهند شد، زیرا ساخت و سازها باید براساس طرح جامع شهر تهران انجام شود.
شروع ساخت پلاسکو در انتظار تأیید نقشه‌ها
شهردار تهران درباره وضعیت ساختمان جدید پلاسکو و گودبرداری‌های مربوط به آن، افزود: در این خصوص با رئیس بنیاد مستضعفان دیدار و گفت و گویی داشتیم که مقرر شد، نقشه‌های ساختمان جدید به تأیید شهرداری تهران برسد و پس از آن کار ساخت آغاز شود.

وی درباره در اختیار قرار دادن ساختمانی مجزا برای شورای عالی استان‌ها نیز توضیح داد: این مساله امسال و توسط شهرداری تهران و وزارت کشور رفع خواهد شد.

شهردار تهران درباره کاهش سهم شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده نیز، اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده عوارضی بود که شهرداری‌ها برای اداره امور شهری دریافت می‌کردند، با توجه به اینکه این عوارض به دولت و شهرداری‌ها پرداخت می‌شد، تصمیم گرفته شد برای جلوگیری از پرداخت عوارض‌های جداگانه توسط شهروندان، این عوارض تجمیع شوند که در حقیقت همان مالیات بر ارزش افزوده است.

افشانی گفت: ۵۰ درصد این عوارض در گذشته به شهرداری و ۵۰ درصد به دولت پرداخت می‌شد؛ سهم شهرداری‌ها از ۵۰ درصد، به ۳۳ درصد کاهش یافت؛ بنابراین تقاضا داریم سهم شهرداری‌ها به همان میزان سابق بازگردد.

وی در مورد تعامل میان شوراها، مجلس و دولت افزود: به طور قطع تعامل میان شوراها، مجلس و دولت کمک خواهد کرد، قوانینی که شوراها به عنوان نهاد محلی مصوب می‌کنند، از پشتیبانی بیشتری برخوردار باشد و بدین ترتیب نقش و سهم مردم در اداره امور محلی بیشتر خواهد شد.

به گفته افشانی، اگر مصوبه‌های شوراها با هماهنگی مجلس، دولت و به ویژه دیوان عدالت اداری محقق شود، تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.
شهردار تهران ادامه داد: هزینه اداره امور پایتخت بالاست و بخشی از این هزینه‌ها را باید دولت و مجلس پرداخت کنند؛ اکنون دولت باید برای توسعه خطوط مترو مواردی را پرداخت و نسبت به افزایش منابع این حوزه نیز اقدام کند تا پروژه‌ها به سرانجام برسند.

افشانی در پاسخ به پرسشی درباره موضوع فروش تراکم و ابلاغیه ممنوعیت فروش تراکم توسط نجفی (شهردار پیشین تهران) گفت: اینکه در گذشته بخشنامه‌ای ابلاغ شده یا خیر، موضوع متفاوتی است، اما از روزی که مسئولیت مدیریت شهری را بر عهده گرفته‌ام، با دانش خود نسبت به اداره شهر اقدام خواهم کرد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000