اعلام آمادگی صربستان برای همکاری با ایران

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۴/۰۲
زورانا میخایلوویچ وزیر حمل و نقل صربستان در دیدار با محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان، ساختمان سازی و مسکن را از حوزه های جدید و مهم همکاری اقتصادی دو کشور خواند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایرنا، معاون نخست وزیر صربستان همچنین خواستار همکاری بخش‌های آموزشی دو کشور در حوزه مسکن و شهرسازی شد.

شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان نیز در این نشست حمل و نقل را پایه و اساس توسعه تجارت خواند و آمادگی کشورمان را برای توسعه همکاری‌های حمل‌ و نقلی با کشور صربستان اعلام کرد.

وی که پس از امضای موافقت نامه همکاری های هوایی ایران و صربستان با خانم زورانا میخایلوویچ معاون نخست وزیر و وزیر حمل و نقل و زیرساخت‌های صربستان گفت ‌و گو می‌کرد، گفت که ایران از ظرفیت های خوبی در امر راهسازی و نگهداری جاده برخوردار است و آمادگی دارد که تجربیات خود را در اختیار شرکت‌های صرب بگذارد.

شریعتمداری با اشاره به توانمندی فنی و مهندسی دو کشور‌ خواستار اجرای پروژه ای مشترک در حوزه زیرساختی بین دو کشور شد.

رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و صربستان،‌ امضای موافقتنامه هوایی بین دو کشور را عامل مهمی در تداوم پروازهای مستقیم دو کشور دانست.

پروازهای مستقیم بین پایتخت های دو کشور بعد از 27 سال وقفه، اسفندماه 1396 توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر با دو پرواز در هفته آغاز شد.

پروازهای شرکت هواپیمایی قشم ایر نیز از خردادماه 1397 از سرگرفته شد و برخی دیگر از شرکت های هوایی نیز آمادگی خود را برای برقراری پرواز مستقیم بین دو کشور اعلام کرده اند.

بر اساس این گزارش ، طی هشت ماه گذشته تعداد قابل توجهی از گردشگران ایرانی از صربستان و شهر بلگراد بازدید کرده اند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000