ضرورت تسریع در اتمام عملیات احداث متروی پرند

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۴/۰۲
در حال حاضر بخش قابل توجهی از آلودگی و ترافیک شهر تهران مربوط به سفرهای حومه شهر است که می‌طلبد شهرداری به این مسئله توجه ویژه داشته و مابقی پروژه مترو از فرودگاه امام خمینی (ره) به شهر جدید پرند را هرچه سریعتر به پایان برساند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا توکلی مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهرهای جدید، راه‌اندازی قطار برقی شهر جدید پرند را یکی از اولویت‌های اصلی شهر پرند در سال جاری دانست و گفت: شرکت عمران انتظار دارد تا شهرداری تهران ضمن تسریع در تکمیل این پروژه هرچه سریعتر به رفع مشکل حمل و نقلی شهر جدید پرند به کلان شهر تهران بپردازد چرا که عملیات زیرسازی این خط قبلا توسط شرکت عمران از فرودگاه تا پرند انجام شده و مرحله تکمیل روسازی و تأمین تجهیزات با توجه به تغییر دستگاه اجرایی به شهرداری واگذار شده ا ست.

توکلی با تأکید بر اینکه قطعا مشکل ترافیکی کلان شهر تهران تنها مربوط به حمل و نقل داخلی این شهر نبوده و بخش عمده‌ای از آن مربوط به حومه شهر است گفت: در حال حاضر بخش قابل توجهی از آلودگی و ترافیک شهر تهران مربوط به سفرهای حومه شهر است که می‌طلبد شهرداری به این مسئله توجه ویژه داشته و مابقی پروژه مترو از فرودگاه امام خمینی (ره) به شهر جدید پرند که تنها ۱۸ کیلومتر است را هرچه سریعتر به پایان برساند.

وی با بیان اینکه شرکت عمران شهرهای جدید آمادگی دارد تا در جهت این مهم همکاری لازم را بعمل آورد و از طرف دیگر پیمانکار طرح نیز آماده انجام مراحل باقیمانده است، گفت: با توجه به مشکلات اجتماعی به وجود آمده انتظار می‌رود این مشکل هرچه سریعتر رفع و خط مترو تکمیل گردد.

به گفته این مقام مسئول در حال حاضر استقبال مردم از راه‌آهن شهر جدید پرند نیز بسیار خوب بوده و هم‌ اکنون ۲۲ رام ریل باس به صورت رفت و برگشت به این شهر در حال انجام است.

توکلی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت پروژه قطار برقی شهر جدید هشتگرد بیان کرد: طبق جلسات برگزار شده با استاندار البرز و همچنین همکاری‌های صورت گرفته از سوی شهرداری تصمیم جدی داریم تا این پروژه را تا پایان سال جاری به بهره برداری برسانیم چرا که امیدواریم با تزریق نقدینگی از سوی دولت و کمک‌های مالی شرکت عمران شهرهای جدید از منابع داخلی، این پروژه تا پایان امسال تکمیل و بخشی از مشکلات ترافیکی محور کرج – تهران کاهش پیدا کند.

وی مشکل اصلی پروژه قطار برقی هشتگرد را عدم تامین نقدینگی جهت خرید تجهیزات دانست و گفت: در حال حاضر عملیات کابل‌کشی برق بالاسری از ایستگاه هشتگرد آغاز شده و در حال تکمیل است.

این مقام مسئول در این ‌باره افزود: با توجه به تاکیدات مقام عالی وزرات در توسعه حمل نقل ریلی علی الخصوص در حومه کلان شهر تهران جلسات متعددی با حضور استاندار تهران و شرکت عمران شهرهای جدید و شرکت راه آهن برگزار شده و در این میان تلاش است تا تعداد ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار سفر را از روی جاده به ریل منتقل کنند که پیش بینی می شود شرکت عمران شهرهای جدید با راه‌اندازی چهار پروژه قطار حومه ای هشتگرد، اندیشه، پردیس و پرند می‌تواند در انجام ۵۰۰ هزار سفر در روز مؤثر باشد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهرهای جدید در خصوص تفاهم‌نامه امضا شده جهت راه‌اندازی راه‌آهن از شهر جدید اندیشه به تهران بین شرکت عمران شهرهای جدید و شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: طبق این تفاهم‌نامه قرار است تا هر ۲ شرکت به صورت مشارکتی به این پروژه وارد شوند که امید است مرحله مطالعاتی آن هرچه سریعتر از سوی شرکت راه اهن پایان و عملیات اجرایی آغاز شود.

توکلی همچنین در مورد پروژه قطار برقی شهر جدید پردیس نیز بیان کرد: یکی دیگر از پروژه‌های ریلی که برای کلان شهر تهران اهمیت بالایی دارد بحث قطار برقی شهر جدید پردیس بوده که با توجه به سکونت روز افزون متقاضیان مسکن مهر در این منطقه باید هرچه سریعتر احداث شود.که نیازمند اخذ ردیف اعتباری در بودجه ملی سال ۹۸ است و ضرورت دارد سازمان برنامه و بودجه در این خصوص اقدام لازم را بعمل آورد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000