رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

روند کاهشی نرخ ارز با تشکیل بازار ثانویه آغاز می‌شود

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۰۴/۰۶
محمد رضا پور ابراهیمی، گفت: پیش‌بینی می‌شود که با تشکیل بازار ثانویه ارز و در صورت مدیریت صحیح بانک مرکزی بر این بازار، روند کاهشی قیمت ارز شروع شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی داورانی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ،درباره تشکیل بازار ثانویه ارز، گفت: از ابتدای سال ۹۷ کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طرح دوفوریتی ساماندهی بازار ارز را آماده کرد و تیم اقتصادی دولت نیز موضوعات مطرح شده در طرح ساماندهی بازار ارز را پذیرفت؛ اما با وجود این موضوعات، تصمیم ارزی غیرکارشناسی اتخاذ شد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: باید پذیرفت اداره اقتصاد کشور با ارز تک نرخی در شرایط موجود اقتصادی ممکن نبود چرا که نمی توانست تمام ابعاد بازار ارز را پوشش دهد و کارشناسان نیز در این زمینه نقدهای خود را بیان کردند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، گفت: بعد از گذشت حدود ۳ ماه، دولت نظر مجلس را در رابطه با موضوع تشکیل بازار ثانویه ارز پذیرفت؛ البته تاخیر در این خصوص هزینه های برای اقتصاد کشور در پی داشت.

لزوم ایجاد ثبات در اقتصاد

پورابراهیمی داورانی با تاکید بر لزوم ایجاد ثبات در اقتصاد کشور تصریح کرد: دولت و بانک مرکزی باید با ابزارهای اقتصادی بازار متشکل ارزی را مدیریت کنند تا از انجام معاملات ارزی بدون نظارت جلوگیری شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پیش بینی می شود که با تشکیل بازار ثانویه ارز و در صورت مدیریت صحیح بانک مرکزی بر این بازار، روند کاهشی قیمت ارز شروع شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000