رییس اتحادیه کارگران قراردادی:

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه برای کمک به مسکن کارگران

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۴/۱۰
برای کمک به کاهش هزینه‌های مسکن کارگران باید تسهیلات قرض الحسنه کم بهره در اختیار آن‌ها گذاشته شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از ایسنا، فتح اله بیات، اظهار کرد: در شرایط حاضر امکان اجرای طرح‌هایی مثل مسکن اجتماعی یا مسکن کارگری نیست چون این طرح‌ها دیربازده هستند و مراحل آماده‌سازی و اجرا و ساخت آن‌ها شاید بیش از یک دهه طول بکشد.

وی افزود: کارگران با توجه به اوضاع اقتصادی و پایین بودن دریافتی برای تامین اجاره خانه در تنگنا و مضیقه هستند و بهترین راه کم کردن هزینه مسکن و اجاره‌بها این است که تسهیلات قرض‌الحسنه با نرخ پایین در اختیار کارگران گذاشته شود.

این مقام مسئول کارگری با اشاره به پایین آمدن قدرت خرید جامعه، ساخت و خرید مسکن در شرایط فعلی کشور را توصیه نکرد و گفت: این کار مقرون به صرفه نیست و بهترین راه برای کمک به مسکن اقشار ضعیف و کارگری دادن تسهیلات کم بهره قرض‌الحسنه است منتها باید مراقب بود که این تسهیلات هم به سرنوشت سوداگری در بازار سکه و ارز منجر نشود.

به گفته بیات همچنان که عده‌ای با استفاده از رانت اطلاعاتی و سودجویی بازار سکه و ارز را متشنج کردند، امکان اینکه عده‌ای دلال برای گرفتن تسهیلات قرض الحسنه وارد عمل شوند هم دور از ذهن نیست و لذا باید کنترل و نظارت دقیقی بر اختصاص این تسهیلات صورت بگیرد.

بر اساس اصل ۳۱ قانون اساسی داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده‌ ایرانی است‌ و دولت موظف است با رعایت اولویت برای آن‌ها که‌ نیازمندترند به خصوص کارگران و روستاییان، زمینه اجرای این اصل‌ را فراهم کند. دولت در آغاز فعالیت خود از اجرای طرح مسکن کارگری و مسکن امید برای خانه‌دار کردن خانوارهای کارگری خبر داد و بارقه امید را در دل کارگران زنده کرد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000