استاندار زنجان اعلام کرد:

وجود ۲۰ هزار قطعه زمین ساخته نشده در حریم خدماتی شهر زنجان

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۴/۱۰
با کمک تسهیلات ارائه شده از ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد مسکن روستایی در استان ۴۶ هزار و ۳۷۰ واحد تا کنون مقاوم‌سازی شده که بیش از ۵۰ درصد واحدها را شامل می شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، اسداله درویش امیری استاندار زنجان در چهل و پنجمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار تمامی مناطق شهری اعم از دولتی و شخصی را به عنوان ثروت‌های ملی کشور قلمداد کرد و گفت: اگرچه ممکن است مالکیت این اراضی در اختیار ارگان‌های دولتی و یا افراد گوناگون باشد ولی باید به این موضوع توجه کنیم که این مناطق به عنوان ثروت‌های ملی محسوب شده و همه باید به نحو شایسته از آن‌ها استفاده کنیم.

درویش‌امیری با تأکید بر اینکه باید شهرهایمان را به گونه‌ای بسازیم که ساکنین آن در ۱۰۰ سال آینده نیز از آن لذت ببرند گفت: شهر باید به گونه‌ای توسعه پیدا کند که مکانی برای نفس کشیدن شهروندان بوده و باعث افتخار آن‌ها در طول سالیان شود.

استاندار زنجان در این باره افزود: با توجه به قوانین موجود سطح اشغال شهرها از نظر ساخت و ساز باید ۶۰ درصد از مساحت شهری را بگیرد در حالی که می‌بینیم امروز شهرداری‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی اقدام به صدور پروانه برای ۸۰ تا ۱۰۰ درصد از مساحت شهری کرده و تراکم بالایی را در این نواحی ایجاد کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه شهر زنجان یکی از شهرهای دارای حوزه خدمات شهری بسیار وسیع در کشور است گفت: در حال حاضر ۲۰ هزار قطعه زمین ساخته نشده در حریم خدماتی شهر زنجان وجود دارد که اگر تصور کنیم در هر قطعه ۵ طبقه و در هر طبقه ۵ نفر ساکن خواهند شد در آینده شاهد ورود جمعیت ۵۰۰ هزار نفر دیگری به این شهر خواهیم بود که رقم قابل توجهی به شمار می‌رود.

این مقام مسئول ادامه داد: این در حالی است که در همین زمان ۱۷۰۰ هکتار زمین به تعاونی‌ها در حاشیه زنجان واگذار شده است که همواره به استانداری فشار وارد می‌شود تا این مناطق وارد محدوده‌ خدماتی شهری شود، مسئله‌ای که من در طول خدمتم پیوسته با آن مبارزه کرده‌ و می‌خواهم تا از این اقدام در سراسر کشور حمایت شود.

به گفته درویش‌امیری اضافه شدن اراضی به محدوده خدماتی شهر در حالی که میزان وسیعی بدون استفاده در این محدوده وجود دارد اقدامی نادرست و مضر محسوب می‌شود.

استاندار زنجان ضمن قدردانی از تسهیلات ارائه شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت مقاوم‌سازی مساکن روستایی در استان خاطرنشان کرد: با کمک تسهیلات ارائه شده از ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد مسکن روستایی در استان ۴۶ هزار و ۳۷۰ واحد تا کنون مقاوم‌سازی شده که بیش از ۵۰ درصد واحدها را شامل می‌شود، همچنین گفتنی است با بهره‌مندی از این تسهیلات بیش از ۶۰ درصد از واحدهای روستایی سنددار و دارای شناسنامه ثبتی شده‌اند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000