عضو هیأت مدیره ی بانک مسکن اعلام کرد:

حمایت از ساخت واحدهای ۱۰۰ متری

حمایت از دهک های میان درآمدی جامعه ، ارتقاء کیفیت ساخت ‌و ساز و کاهش مصرف انرژی، و همچنین حمایت از فعالان و سازندگان حرفه‌ای بخش مسکن از جمله اهداف تغییر سیاست های پرداخت تسهیلات بانک مسکن است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا نادر قاسمی عضو هیأت مدیره بانک مسکن، در گفت و گو با صدای جمهوری اسلامی، ضمن بیان این مطلب ، افزود: یکی از اولویت های بانک، تامین واحدهای میان متراژ ، با رعایت الگوی مصرف و اقساط در استطاعت مصرف کننده است. به این معنی که قبلا تسهیلاتی را به واحدهای 150، 160و 180 متری پرداخت می کردیم ولی در حال حاضر و با توجه به اینکه گروه های هدف بانک، دهک های 4 تا 7 جامعه هستند و در واقع اقشار میان درآمدی محسوب می شوند، بانک از ساخت واحد های 100 متری حمایت خواهد کرد و این سیاست به منظور نزدیک کردن عرضه و تقاضا در پیش گرفته شده است.

این عضو هیأت مدیره ی بانک مسکن، ادامه داد: یکی دیگر از اولویت های بانک مسکن که در سیاست های اعتباری سال جاری پیش بینی کرده ایم، این است که واحدها در جایی ساخته شوند که برای آن ها متقاضی وجود داشته باشد. بر اساس آمار موجود، بیش از 2 میلیون و 800 هزار واحد آماده ی تحویل در کشور وجود دارد که خریداری برای آن وجود نداردو البته از طرف دیگر نزدیک به 3 میلیون متقاضی وجود دارد که منتظر خریداری واحد هستند. بنابراین می توان گفت، واحد ها در جایی ساخته می شوند که خریداری ندارند.

قاسمی به اولویت بعدی بانک مسکن اشاره کرد و اظهار داشت: اولویت بعدی ما، حمایت از فعالان و سازندگان حرفه ای بخش مسکن است. به این نحو که، در سال جاری به کسانی تسهیلات می دهیم که انبوه ساز ودارای گواهینامه صلاحیت حرفه ای انبوه سازی و همچنین دارای پروانه ی انبوه سازی باشند و البته بعد از ساخت تا 5 سال گارانتی کیفیت به خریداران ارایه دهند.

وی در پایان گفت: علاوه بر موارد ذکر شده به منظور تشویق سازندگان حرفه ای ، نرخ سود تسهیلات ساخت برای این سازندگان یک درصد کمتر از نرخ مصوب محاسبه خواهد شد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000