مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد عنوان کرد:

تعیین تکلیف واحدهای فاقد متقاضی در شهرهای جدید

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۴/۱۹
ساخت واحدهای مسکونی جدید با مدل‌ها و الگوهای نوین در شهرهای جدید یکی دیگر از برنامه‌های اصلی شرکت عمران در شهرهای جدید سطح کشور است که سهم هشتگرد از این برنامه ساخت ۲۷۰۰ واحد از شهریورماه سال جاری خواهد بود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهدی هدایت افزود: آماده‌سازی بخشی از اراضی شهرهای جدید برای واگذاری جهت ساخت مساکن ارزان‌ قیمت و باکیفیت نیز قسمت دیگری از این برنامه به شمار می‌رود.
هدایت در خصوص تعیین تکلیف ۱۰ هزار واحد فاقد متقاضی شهر جدید هشتگرد نیز بیان کرد: در حال حاضر بسته پیشنهادی مبنی بر واگذاری پروژه ساخت این واحدها به سازندگان مجمع شرکت عمران شهرهای جدید ارسال و مصوب شده است تا واحدهای مذکور که عموماً به دلیل نبود آب فاقد متقاضی باقی مانده‌اند با حمایت‌های شرکت عمران شهرهای جدید و بانک مسکن مجدداً در روند عملیات اجرایی قرار گیرند.
این مقام مسئول تأکید کرد: طبق این بسته پیشنهادی واگذاری واحدهای مذکور خارج از چارچوب پروژه مسکن مهر خواهد بود که به‌ صورت خود مالک و باکیفیت بهتر به پایان خواهد رسید.
وی در تشریح بسته پیشنهادی اعلام‌شده، گفت: در این راستا اراضی پروژه‌های فاقد متقاضی با ۳۰ درصد قیمت کارشناسی شده در مرحله اول به سازندگان واگذارشده که پس از گذشت یک سال مدت تنفس مابقی قیمت طی اقساط ۴۸ ماهه از آن‌ها گرفته خواهد شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد همچنین اعلام کرد: شرکت عمران در کمک به شهرداری شهرستان هشتگرد در جهت بهتر شدن هر چه بیشتر فضای شهری و معابر حدود ۴۰ میلیارد تومان اعتبار به این بخش ارائه کرده است که شهروندان می‌توانند نتایج آن را در سطح شهر مشاهده کنند.
وی با تأکید بر اهمیت بحث حمایت از سرمایه‌گذاری و مشارکت در شهرهای جدید بیان کرد: اواخر مردادماه سال جاری همایش ملی سرمایه‌گذاری در هشتگرد برگزار خواهد شد و بسته‌های خوب پیشنهادی با همکاری شهرداری شهرستان در جهت حمایت از سرمایه‌گذاران ارائه خواهد شد و امیدوار هستیم به سرانجام خوبی برسد.
هدایت از برنامه شرکت عمران شهر جدید هشتگرد برای مشخص کردن حریم شهر جدید با دو پهنه صنعتی و گردشگری خبر داد و گفت: شهر جدید هشتگرد دارای ۱۵۰ هکتار پهنه صنعتی و ۵۰۰ هکتار حریم گردشگری بوده که تلاش دارد با ورود صنایع پاک به این منطقه در جهت سکونت پایدار در منطقه اقداماتی را انجام دهد.
وی در پایان رویکرد مجموعه شهرهای جدید را رویکردی کمی به کیفی اعلام کرد و گفت: شهرهای جدید همواره تلاش دارد تا در ارتقای کیفیت محیط شهری، انسان‌محوری، هوشمند سازی شهرها، سازگاری با محیط‌ زیست، ساخت شهرهای خلاق و پیاده محور گام بردارد که شهر جدید هشتگرد هم‌ اکنون نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان پروژه آماده‌سازی در این راستا تعریف کرده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000