قائم مقام بانک مرکزی گفت:

دلیل عدم ارسال لوایح قانون بانک مرکزی و قانون بانکداری به مجلس

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۰۴/۲۰
در دولت جمع‌بندی بر این بود مباحثی که حالت اورژانسی دارد، جداگانه به مجلس ارسال شود و به همین منظور لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی تقدیم مجلس شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از فارس، اکبر کمیجانی، در خصوص سرنوشت لوایح قانون بانکداری و قانون بانک مرکزی، اظهار داشت: در دولت جمع‌بندی بر این بود مباحثی که حالت اورژانسی دارد به صورت جداگانه به مجلس ارسال شود.

وی افزود: به همین منظور لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی در 4 فصل و 119 ماده تقدیم مجلس شد اما به دلیل همزمان شدن این لایحه با دیگر لوایح در مجلس، هنوز کمیسیون اقتصادی این لایحه را بررسی نکرده است.

قائم مقام بانک مرکزی با بیان اینکه در سال جاری کمیسیون اقتصادی باید این لایحه را در دستور کار قرار می‌داد، گفت: امیدواریم هر چه زودتر لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی در کمیسیون اقتصادی بررسی و در صحن علنی به تصویب برسد.

در دولت دهم دو لایحه قانون بانکداری و قانون بانک مرکزی تدوین شد اما به دلیل برخورد با مسائل تحریم، پیگیری این لوایح از دستور کار دولت خارج شد. این لوایح به دولت یازدهم رسید و با وجود وعده‌های مکرر در دولت یازدهم هم این لوایح به مجلس ارسال نشد.

تا اینکه این دو لایحه بانکی سال گذشته در قالب اصلاح قانون پولی و بانکی به مجلس ارسال شد که بسیاری از مولفه‌های دو لایحه قبلی را نداشت و محتویات آن فقط بخشی از لوایح را در برمی‌گرفت.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000