دستورالعمل امهال تسهیلات بانکی ابلاغ شد

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۰۴/۲۴
معاون اول رئیس‌جمهوری بخشنامه معرفی مشمولان واجد بهره‌مندی از امهال تسهیلات به بانک‌ها را ابلاغ کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از مهر، هیات وزیران در جلسه ۱۳ تیر ماه ۱۳۹۷ به پیشنهاد مشترک وزارت خانه‌های جهادکشاورزی، کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد. مفاد بخشنامه ابلاغی به‌ صورت زیر است:

- کارگروه موضوع بند (خ) ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه موظف است صرفا پس از اعلام استان‌هایی که در سال زراعی ۱۳۹۷-۱۳۹۶ تحت ‌تاثیر حوادث غیر‌مترقبه قرار گرفته و توسط سازمان مدیریت بحران کشور به استانداری‌ها اعلام شده‌اند، مشمولان واجد بهره‌مندی از امهال تسهیلات موضوع این تصویب‌نامه را به بانک‌های عامل معرفی کند.

۲- بانک‌های عامل موظفند مانده بدهی اصل سود و جرایم تسهیلات دریافتی خسارت دیدگان بخش کشاورزی ناشی از حوادث غیر‌مترقبه (از جمله سرمازدگی و خشکسالی) سررسیده تا تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه را به مدت دو سال امهال کنند.

تبصره- امهال تسهیلات موضوع این تصویب‌نامه برای شرکت‌های کشت و صنعت وابسته به دولت و موسسات عمومی غیر‌دولتی ممنوع است.

۳- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است هزینه‌های امهال تایید شده توسط بانک‌های عامل را بررسی و به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کند.

۴- سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به پیش‌بینی بار مالی ناشی از اجرای این تصویب‌نامه از محل منابع بند(م) ماده(۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(۲) - مصوب ۱۳۹۳ در لوایح بودجه‌های سنواتی برابر قوانین و مقررات اقدام کند.

۵- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت کشور موظفند گزارش عملکرد این تصویب‌نامه را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کنند.

۶- بانک‌های عامل موظفند در صورت عدم ‌تایید هر یک از بهره‌برداران فهرست مشمولان اعلامی کارگروه موضوع بند(خ) ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه، مراتب را به‌ صورت مکتوب با ذکر دلایل به دستگاه مربوط اعلام کنند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000