بازار آپارتمان‌های ۱۰ تا ۲۰ ساله در تهران‌

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۴/۲۵
در روزهای اخیر بازار مسکن در تهران شاهد عرضه جدید در گروه آپارتمان‌های مسکونی ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت بوده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، این روزها تمایل به خرید آپارتمان‌های با سن بنای بیش از ۱۰ سال در میان تمام گروه‌های متقاضی خرید مسکن اعم از خانه اولی‌ها و کسانی که قصد تبدیل به احسن دارند، افزایش یافته است.

با وجود مطلوبیت بسیار زیاد آپارتمان‌های نوساز و تازه‌ساز در میان متقاضیان مسکن، اما جهش قیمت‌ها بسیاری از گروه‌ها را وادار به جست‌ و جو در گروه آپارتمان‌های میانسال و حتی کهنسال کرد، طوری که به اذعان مشاوران املاک، در روزهای اخیر بسیاری از خانه اولی‌ها در بدو ورود به بنگاه اعلام می‌کنند که به دنبال خانه مناسب سکونت با سن بنای حدود ۱۰ ساله هستند.

به شکل متعارف دو رقمی شدن سن بنا موجب تنزل یک پله‌ای قیمت مسکن در مقایسه با آپارتمان‌های ۴ تا ۹ سال ساخت می‌شود و در نتیجه امکان خرید با قیمت مناسب‌تری برای جست‌وجوگران ملک در این گروه سنی وجود دارد.

در عین حال با عبور سن بنا از مرز ۱۵ سال نیز با توجه به اینکه ملک دیگر امتیاز دریافت تسهیلات برای خانه اولی‌ها را از دست می‌دهد، یک رتبه قابل توجه تنزل قیمت دوباره رخ می‌دهد. بر این اساس بازه سنی ۱۰ تا ۲۰ سال آپارتمان‌ها کانون اصلی فایل‌های قیمت مناسب در بازار مسکن به شمار می‌آید.

با این حال مشکل اصلی فایل‌های قیمت ‌مناسب موجود در بازار این است که اغلب آنها از امکانات حداقلی و ضروری نظیر آسانسور و پارکینگ برخوردار نیستند و همین موضوع فاز جست ‌و جوی متقاضیان خرید مسکن را طولانی‌تر می‌کند. این شرایط موجب شده بسیاری از خانه اولی‌هایی که از ابتدای تیر ماه وارد بازار مسکن شده‌اند، هنوز سرگردان و در فاز جست‌ و جو باشند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000