مدیر عامل بانک مسکن:

بخشی از اقساط وصولی مسکن ‌مهر برای مسکن اولی‌ها

بخشی از اقساط وصولی مسکن مهر برای استفاده صندوق پس انداز مسکن یکم یا خانه اولی ها، استفاده می‌شود و بدین منظور نرخ سود در مسکن یکم ۶ درصد در بافت فرسوده و سایر بافت ها ۸ درصد تعیین شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از فارس، ابوالقاسم رحیمی انارکی در مورد شایعه سو استفاده از مبالغ تأمین شده مسکن مهر و علت عدم تکمیل این پروژه، گفت: ما در تسریع روند مسکن مهر مجموعا از خط اعتباری و منابع در اختیار بانک مصرف کردیم، مبلغی حدود ۴۵۰ هزار میلیارد ریال بوده است در حالیکه بالای ۵۵۵ هزار میلیارد ریال برای ما تکالیف تعیین شده است.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار میلیارد بیشتر نقدینگی برای ما تعیین شده است بنابراین از اولین تصمیماتی که در سال ۹۳ برای ما اتخاذ شد این مابه تفاوت را از محل اقساط وصولی مسکن مهر تامین کردیم.

رحیمی بیان داشت: بیش از ۵۲۰ هزار میلیارد ریال قرارداد منعقد کردیم و بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد پرداختی انجام دادیم و این ما به تفاوت از اقساط وصولی مسکن مهر است و تعهد ما بیش از ۳۵ هزار میلیارد باقی مانده است که از محل بودجه مسکن مهر پرداخت خواهد شد و همچنین افزایش سقف ۴۰ میلیون تومان نیز از همین محل تأمین می شود‌.

مدیر عامل بانک مسکن، اظهار داشت: واحد ها و پروژه هایی که فعال هستند در صورت تأمین سهم متقاضی مشمول اخذ تحصیلات هستند، و ما تا 100 هزار میلیارد ریال موظف هستیم تأمین کنیم و الویت اول ما هست.

رحیمی تصریح کرد: یک بخشی از اقساط وصولی مسکن مهر برای استفاده صندوق پس انداز مسکن یکم یا خانه اولی ها یعنی کسانی که تا امروز خانه ای نداشتند، تخصیص داده شده است و بدین منظور نرخ سود در مسکن یکم ۶ درصد در بافت فرسوده و سایر بافت ها ۸ درصد تعیین شده است و آن هم بدون کمک‌رسانی دولتی یا تخصیص یارانه ای به بانک با استفاده از منابع درون سازمانی با کمک اقساط وصولی مهر این عمل را انجام دادیم.

وی در پایان در مورد افزایش سقف ریالی تسهیلات مسکن همراه با رشد قیمت، گفت: نرخ های سود بانکی را شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی تعیین می کنند لذا تا تکلیف جدیدی برای ما ابلاغ نشود، از همین نرخ های فعلی استفاده می کنیم.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000