مدیر امور اعتباری بانک مسکن اعلام کرد

رشد ۳۵ درصدی پرداخت تسهیلات در بانک مسکن

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از رشد ۳۵ درصدی پرداخت تسهیلات از سوی بانک مسکن به انواع متقاضیان خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

محمد حسن علمداری، مدیر امور اعتباری بانک مسکن در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، اعلام کرد: در سه ماهه اول سال جاری پرداخت انواع تسهیلات به متقاضیان از سوی بانک مسکن به لحاظ مبلغ کل تسهیلات پرداخت شده معادل 35.3 درصد افزایش یافته است.

وی افزود:کل تسهیلات منعقد شده و اعطایی طی سه ماهه اول سال جاری معادل 3 هزار و 50 میلیارد تومان بوده است که این میزان در مدت مشابه سال قبل-سه ماهه اول سال 96-حدود 2 هزار و 250 میلیارد تومان اعلام شده بود.

علمداری همچنین گفت: در سه ماهه اول سال 97 (فصل بهار)، در مجموع 85 هزار و 140 فقره تسهیلات منعقد شده یا اعطایی در بانک مسکن برآورد شده است که این میزان در سه ماهه اول سال قبل برابر با 46 هزار و 718 فقره تسهیلات بوده است که نشان دهنده رشد قابل توجه حجم پرداخت تسهیلات به انواع متقاضیان از سوی بانک مسکن است.

وی همچنین در تشریح عملکرد بانک مسکن در پرداخت تسهیلات به متقاضیان در خرداد ماه امسال اعلام کرد: در خرداد ماه امسال تعداد 45 هزار و 293 فقره تسهیلات منعقد شده و اعطایی از سوی بانک مسکن انجام شده است که به لحاظ مبلغ نیز برابر با هزار میلیارد و 550 میلیون تومان بوده است؛ درصد رشد مبلغ تسهیلات پرداخت شده در خردادماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (خرداد 96) برابر با 48 درصد است؛ در خرداد ماه سال گذشته مجموعا به لحاظ تعداد 24 هزار و 93 فقره انواع تسهیلات منعقد شده واعطایی به متقاضیان اعلام شد که مبلغ کل این تسهیلات نیز حدود هزار میلیارد تومان بوده است.

علمداری با اشاره به اینکه تسهیلات پرداخت شده در سه ماهه اول سال جاری و خرداد ماه امسال مربوط به تسهیلات مشارکت مدنی، قرض الحسنه ازدواج، ودیعه و تکمیل مسکن، سایر تسهیلات قرض الحسنه، جعاله، فروش اقساطی خرید و ... بوده است اعلام کرد: در سه ماهه اول سال 97 در مجموع 7258 فقره تسهیلات ساخت مسکن در قالب تسهیلات مشارکت مدنی منعقد شده است که به لحاظ مبلغ برابر با 494 میلیارد و 100 میلیون تومان بوده است. همچنین در خرداد ماه امسال187 میلیارد و 455 میلیون تومان تسهیلات مشارکت مدنی منعقد شده است. بنا بر اعلام وی تعداد واحدهای ایجاد شده ناشی از مشارکت مدنی طی سه ماهه اول سال جاری بالغ بر 12 هزار و 283 واحد بوده است.

هم اکنون بخش قابل توجهی از این تسهیلات در قالب تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن به متقاضیان و سازندگان واجد شرایط پرداخت می شود.

همچنین در سه ماهه اول سال 97، مجموعا 4248 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، ودیعه و تکمیل مسکن به متقاضیان با ارزش کل 64 میلیارد و 490 میلیون تومان به متقاضیان این تسهیلات پرداخت شده است که از این میزان 54 میلیارد و 975 میلیون تومان مربوط به تسهیلات پرداخت شده در این گروه در خرداد ماه 97 بوده است.

در سه ماهه اول سال جاری همچنین 25 هزار و 867 فقره تسهیلات جعاله (تسهیلات تعمیرات مسکن) به متقاضیان این تسهیلات پرداخت شده است؛ ارزش ریالی این تسهیلات برابر با 393 میلیارد و 620 میلیون تومان بوده است. از این میزان 203 میلیارد و 733 میلیون تومان در خرداد ماه امسال پرداخت شده است که نشان دهنده افزایش میزان تقاضا برای دریافت این تسهیلات در خردادماه نسبت به دو ماه اردیبهشت و فروردین بوده است. هم اکنون تسهیلات جعاله مسکن از طریق خرید اوراق حق تقدم دریافت تسهیلات با سقف 20 میلیون تومان به متقاضیان پرداخت می شود؛ این تسهیلات در زمان پرداخت تسهیلات خرید و در صورت درخواست متقاضی از سوی بانک به متقاضیان پرداخت می شود.

علمداری تصریح کرد: همچنین در سه ماهه اول امسال تعداد 40 هزار و 662 فقره تسهیلات در قالب فروش اقساطی خرید به متقاضیان پرداخت شده است که اصل و سود این تسهیلات برابر با 3 هزار و 755 میلیارد و 102 میلیون تومان بوده است. در خرداد ماه نیز معادل هزار و 30 میلیارد و 748 میلیون تومان تسهیلات مربوط به این بخش بوده است.

به گفته وی علاوه بر آنچه گفته شد در حوزه مرابحه،خرید دین و اجاره به شرط تملیک نیز تسهیلاتی به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000