طی خرداد ماه صورت گرفت

رشد ۹ درصدی صدور کارت‌های تسهیلاتی

تازه‌ترین آمار از صدور کارت هوشمند تسهیلات و صندوق پس‌انداز مسکن در یک ماهه خرداد،حکایت از رشد ماهانه ۹ درصدی صدور کارت در گرماگرم جهش قیمت مسکن دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، گزارش عملکرد بانک مسکن در خرداد ماه حاکی است این بانک در خرداد ماه امسال 101 هزار و 729 فقره کارت هوشمند تسهیلات و صندوق پس‌انداز مسکن جدید صادر کرد که این میزان نسبت به تعداد کارت‌های صادره در اردیبهشت 9 درصد رشد داشته است.

به این ترتیب صرف‌نظر از کارت‌های جدیدی که در ازای کارت‌های مفقود شده برخی از مشتریان بانک مسکن صادر شده، عمده این کارت‌ها مربوط به تسهیلات‌گیرندگان جدید بانک مسکن و نیز سپرده‌گذاران جدید در صندوق پس‌انداز مسکن یکم و جوانان است.

البته با توجه به جهش بی‌سابقه قیمت مسکن در خرداد ماه نسبت به پنج سال گذشته و در نتیجه ریزش حجم معاملات مسکن در این ماه، بخشی از رشد کارت‌های هوشمند تسهیلاتی صادره مربوط به تسهیلات گیرندگانی است که در اردیبهشت‌ماه معامله خود را نهایی و مبایعه‌نامه امضا کرده‌بودند اما در فرایند دو تا چهار هفته‌ای طی مراحل اداری اخذ تسهیلات خرید از شعب بانک مسکن، در عمل تسهیلات خود را در خرداد ماه دریافت و در ازای آن کارت تسهیلاتی هوشمند دریافت کردند.

همچنین برای آن دسته از مشتریان بانک مسکن که قصد دارند پس از طی یک دوره سپرده‌گذاری نسبتا طولانی از تسهیلات استفاده کنند نیز، کارت هوشمند در بدو افتتاح حساب صادر می‌شود. این کارت‌ها یک شماره 16رقمی دارد که به واسطه آن می‌توان نسبت به واریز وجه و افزایش موجودی به شکل تدریجی در طول دوره زمانی سپرده‌گذاری در صندوق‌های پس‌انداز مسکن اقدام کرد. این شماره کارت در شبکه شتاب به رسمیت شناخته می‌شود و از تمام کارت‌های عضو شتاب می‌توان نسبت به واریز به آن اقدام کرد، اما قابلیت برداشت ندارد و برای برداشت از حساب لازم است به شعب بانک مسکن به شکل حضوری مراجعه شود.

از آنجا که دو منطقه غربی و شرقی تهران کانون معاملات مسکن به شمار می‌آیند، تعداد کارت‌های هوشند تسهیلاتی و صندوق پس‌انداز مسکن صادر شده به ترتیب در مدیریت شعب غرب و مدیریت شعب شرق تهران در رتبه اول و دوم کل کشور قرار دارد. از مجموع 10 میلیون و 752 هزار و 667 فقره کارت هوشمند تسهیلاتی و صندوق پس‌انداز صادر شده توسط بانک مسکن در کل کشور، یک میلیون و 256 هزار و 355 فقره معادل 11.6 درصد از آمار کل کارت‌های صادره ذیل مدیریت شعب غرب و 9.3 درصد نیز ذیل مدیریت شعب شرق شهر تهران بانک مسکن صادر شده است.

بخشی از خدمات نوین بانکی بانک مسکن نیز ناظر بر افزایش تجهیزات زیرساختی نظیر PinPad و POS فروشگاهی است. در طول خرداد ماه 15 دستگاه PinPad جدید در شعب بانک مسکن راه‌اندازی شد و تعداد کل این دستگاه‌های فعال شده در شعب به 6 هزار و 93 دستگاه رسید.

از طریق دستگاه‌های خودپرداز معمول عملیاتی چون خرید، اعلام مانده حساب، پرداخت قبوض و خرید شارژ انجام می‌شود اما از طریق Pinpad که برخی شعب بانک مسکن به آن تجهیز شده، تغییر رمز اول کارت، فعال و غیرفعال کردن کارت، واریز وجه، انتقال وجه در لحظه با سقف‌های بیش از میزان قابل انجام از طریق خودپرداز و دیگر مواردی از این دست قابل انجام است.

طی خرداد ماه همچنین با توزیع 890 دستگاه پوز فروشگاهی جدید در نقاط فروش مختلف در کل کشور، تعداد دستگاه‌های پوز به بیش از 76 هزار نقطه رسید و به این ترتیب دسترسی مشتریان فروشگاه‌های گوناگون به دستگاه‌های پوز بانک مسکن تسهیل شد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000