همکاری مرکز تحقیقات با شرکت عمران شهرهای جدید

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۵/۰۱
در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اعلام آمادگی می‌کنیم تا برای موضوعات فنی، تهیه بسته‌های مالی و منابع و همچنین مطالعات اقتصادی، مساعدت و همکاری لازم را برای حل مسکن مهر پردیس، داشته باشیم.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی که به همراه تعدادی از معاونان وزیر راه و شهرسازی از برخی از واحدهای مسکن مهر پردیس بازدید کرد درباره جزئیات بازدید خود از مسکن های مهر پردیس، به ارایه نکاتی پرداخت.

شکرچی‌زاده با اشاره به این مطلب که بازدید فوق به دعوت مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید برای معرفی پیشرفت پروژه مسکن مهر پردیس انجام شده است، گفت: بر اساس بازدید میدانی که از منطقه و واحدهای مسکن مهر پردیس داشتیم به نظر می رسد که در جانمایی بسیاری از ساختمان های پروژه، دقت لازم انجام نگرفته است و باید هزینه هایی برای پایدارسازی شیروانی ها و همچنین محل استقرار ساختمان ها انجام شود که به گفته مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید این کار در دستور کار شرکت فوق قرار دارد.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، از نقاط قوت مسکن های مهر پردیس را ساخت چندین مدارس در آن شهر عنوان کرد و افزود: ساخت مدارس در واحدهای مسکن مهر پردیس کمک موثری می کند تا مفهوم شهر در آن منطقه شکل بگیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: معتقدم به رغم مشکلاتی که وجود دارد بخش عمده ای از آنها در قالب همکاری معاونت های مسکنی وزارتخانه قابل حل است. ضمن آنکه در حل مشکلات فوق حتما باید مساعدت دولت نیز وجود داشته باشد تا بتوان بخش های روبنایی و زیربنایی را اجرا کرد. با حل و فصل مشکلات و همکاری و در عین حال مساعدت دولت، مردمی که واحدهای مسکن مهر پردیس را خریداری کرده اند می توانند در واحدهای فوق، مستقر شوند.

شکرچی‌زاده اعلام کرد: گزارش پیشرفت ساختمانی مسکن‌های مهر پروژه پردیس بیش از ۸۰ درصد است ولی آماده‌سازی و کارهای روبنایی و زیربنایی درصد کمتری دارند.

وی در بیان جزئیات بازدید میدانی خود از پروژه مسکن مهر پردیس، گفت: برخی از فازها همچون فاز ۳ و ۵ وضعیت مناسبی دارند و برخی از فازها همچون فاز ۱۱ پیشرفت روبنایی کمتری دارند. در مجموع به نظر می رسد اگر یک همت جدی روی آن انجام شود بتواند به نتیجه برسد. زیرا در آن منطقه متقاضیان فراوانی ثبت‌نام کرده‌اند و با استقرار مردم و تکمیل آنها بخش عمده‌ای از مشکلات حل خواهد شد.

شکرچی‌زاده خاطرنشان کرد: در همین رابطه نیز آقای نوبخت، قول هایی برای کمک داده اند. به نظر می رسد پردیس برای تکمیل به ۲ هزار میلیاردتومان بودجه نیاز دارد تا کارهای روبنایی و زیربنایی آن انجام شود.

وی از اعلام آمادگی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برای تهیه بسته های مالی و آمادگی برای حل موضوعات فنی و مطالعات خبر دارد و گفت: در همین رابطه ما در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اعلام آمادگی می‌کنیم تا برای موضوعات فنی، تهیه بسته‌های مالی و منابع و همچنین مطالعات اقتصادی در صورت تمایل شرکت عمران شهرهای‌جدید، مساعدت و همکاری لازم را داشته باشیم.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000