معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد؛

تخصیص ۱۹۴۰ واحد به مسکن اقشار کم ‌درآمد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۵/۰۳
حمید رضا عظیمیان، ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از سرمایه‌گذاران به منظور اجرای طرح مسکن اجتماعی، اعلام کرد: مشکلی برای تامین زمین از سوی سازمان ملی زمین و مسکن برای اجرای طرح مسکن‌ اجتماعی وجود ندارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا عظیمیان معاون وزیر راه و شهرسازی، درباره آخرین اقدامات آن سازمان در رابطه با مسکن اجتماعی به ارایه نکاتی پرداخت.

عظیمیان گفت: بارها اعلام کرده‌ایم که اگر کسی آمادگی اجرای مسکن ‌اجتماعی را داشته باشد حمایت‌های لازم را از او به عمل می‌آوریم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به آخرین مصوبه دولت در حمایت از سرمایه‌گذاران برای اجرای مسکن ‌اجتماعی، یادآور شد: آخرین مصوبه دولت اینگونه است که سرمایه‌گذاران در اجرای طرح مسکن ‌اجتماعی، ۶۰ درصد را برای خود می سازند و ۴۰ درصد باقی مانده را با هماهنگی دولت به افراد واجد شرایط دریافت مسکن اجتماعی اجاره می دهد. در عین حال تاکید دولت نیز بدین گونه است که باید اجاره به صورت کارشناسی و به قیمت روز و عادلانه باشد و تلاش شود تا به دو طرف احجافی نشود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اعطای تسهیلات بانکی سوبسیددار با نرخ‌های پایین را از دیگر ویژگی ها عنوان کرد و افزود: سازمان ملی زمین و مسکن در اجرای طرح مسکن ‌اجتماعی زمین را به صورت ۹۹ ساله و یا به صورت اقساط پنج ساله در اختیار می‌گذارد.

این مقام مسئول با تاکید مجدد بر تامین زمین از سوی سازمان برای سرمایه‌گذارانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در این حوزه را دارند، گفت: مجری اجرای طرح مسکن ‌اجتماعی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکسری شهرها را اعلام کرده است.

وی ادامه داد: در راستای هماهنگی برای اجرای طرح مسکن اجتماعی با بنیاد مسکن، جلساتی را با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار کرده و توافقاتی نیز انجام شد که به صورت صورتجلسه‌ای درآمد. بر اساس توافقات، مقرر شد تا در شروع پروژه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کند که در هر شهرستانی چه تعداد مسکن نیاز دارند و سازمان برای آن مقدار، زمین تامین کند و بنیاد مسکن در روز واگذاری اسامی را به سازمان اعلام کند تا هم در سامانه سازمان ثبت شود و هم رعایت مقررات انجام شود.

عظیمیان تصریح کرد: در بخش مسکن اجتماعی مشکل زمین وجود ندارد بلکه مشکل این است که افراد، دستگاه های عمومی و نهادهای مشارکت کننده در اجرای این طرح باید اعتباراتی داشته باشند تا بتوانند این واحدها را با قیمت پایین هم در اجاره و هم در واگذاری آماده کنند تا در اختیار گروه‌های هدف قرار گیرد که به نظر می‌رسد سرمایه دستگاه ها و نهادهای فوق تکافوی ساخت را نمی ‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید مجدد بر این مطلب که در اجرای طرح مسکن اجتماعی، مشکل زمین وجود ندارد، گفت: سازمان ملی زمین و مسکن آماده واگذاری زمین برای اجرای طرح مسکن اجتماعی است. اگر کسی آمادگی داشته باشد به هر مقدار لازم باشد حمایت لازم توسط سازمان ملی زمین و مسکن انجام می شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن همچنین اعلام کرد: همکاران سازمان ملی زمین و مسکن در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند و تلاش می‌کنیم که در مناطقی که مردم مشکلات و گره هایی دارند، مشکلات را رفع کرده و در جهت باز کردن گره ها و ایجاد رفاه و آسایش مردم هم در بخش مسکن و هم در بخش فضاها و کاربری های چهارگانه گردشگری کمک لازم را داشته باشیم.

بنا بر اعلام سازمان ملی زمین و مسکن در استان آذربایجان ‌غربی، زمین برای ساخت ۱۴۰ واحد تخصیص یافته که از این تعداد در حدود ۶۱ واحد واگذار شده است. در استان‌های اردبیل، اصفهان، فارس، قم، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، گیلان و ایرانشهر به ترتیب زمین‌های تخصیص یافته برای ۱۶۰، ۲۰۰، ۱۰۰، ۱۴۰، ۱۶، ۲۷۰، ۸۶۴ و ۵۰ واحد است که زمین برای این تعداد واحد توسط سازمان ملی زمین و مسکن فراهم شده است و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید زمینه عقد قرارداد را برای این تعداد واحد در ساخت مسکن اجتماعی فراهم کند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000