برنامه‌های رییس کل بانک مرکزی اعلام شد

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۰۵/۰۷
رییس کل بانک مرکزی در مراسم معارفه خود برنامه‌هایش برای اقتصاد کشور و نظام بانکی را اعلام کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبِنا، عبدالناصر همتی عصر دیروز در مراسم تودیع و معارفه رییس کل بانک مرکزی که با حضور اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رییس جمهوری و جمعی از مدیران ارشد نظام بانکی کشور برگزار شد، گفت: معاون اول رییس جمهور در سخنان خود اشاره کرد که بنده در چه شرایط سختی این سمت را دریافت کرده‌ام، اما من آماده‌ام برای کشور، دولت و مردم اقدامات مثبتی انجام دهم.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی ستون اقتصادی کشور است، اظهار داشت: همگام با اقتصاد کشور برنامه هایی عملیاتی خواهد شد و تاب آوری کشور در این شرایط بسیار ضروری است. همتی با اشاره به تحریم‌ها گفت: تحریم‌ها فرصتی برای ارتقا توان کشور است و وضعیت بازار ارز، عدم ترازنامه بانک‌ها، بی‌تدبیری در سیاست‌های پولی و سردرگمی از مشکلات موجود است.

همتی با اشاره به برنامه‌هایش درباره کنترل بازار ارز گفت: این برنامه‌ها برای کنترل بازار ارز با رییس جمهوری هماهنگ و پس از نهایی شدن به مردم اعلام می‌شود. رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: سیاست صادقانه و ثبات منطبق با درخواست‌های مردم اعلام و اجرایی خواهند شد؛ برای این امر حفظ قدرت ارزی کشور و متناسب با کنترل نرخ تورم و اصلاح ناترازی بانک‌ها و مهار نقدینگی و هدایت آن مدنظر قرار خواهد گفت.

وی ثبات در مطالبات اقتصادی و حذف رانت از نظام بانکی را از برنامه‌هایش اعلام کرد و گفت: در سیاست‌های پولی، بانک مرکزی بر تجربه عملی دهه‌های اخیر تکیه خواهد کرد. همتی ادامه داد: در دوره جدید بانک مرکزی تلاش می‌شود تا پیام آور ثبات و تقویت اعتماد عمومی به سیاست‌گذاران باشیم و ثبات قیمت‌ها پیگیری می‌شود و ضمن اذعان به مشکلات موجود، باید تلاش کرد تا از راه‌های صحیح و نظرات کارشناسی استفاده کرد.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه باید بازار بین بانکی از شفافیت بیشتری برخوردار شود، ادامه داد: همچنین باید به حذف رانت خواری و فساد توجه ویژه شود و از صاحب نظران می‌خواهم دیدگاه‌های طیف‌های مختلف را اعلام کنند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000