مقصد اصلی مستاجران در بازار تابستانی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۵/۰۸
حدود ۸۰ درصد از قراردادهای اجاره منعقد شده از ابتدای تابستان تاکنون مربوط به آپارتمان‌های تا ۱۰۰ مترمربع بوده و این گروه متراژی مقصد اصلی مستاجران است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از دنیای اقتصاد، حدود ۸ هزار و ۵۰۰ قرارداد اجاره از ابتدای تیرماه تا پایان هفته اول مرداد در تهران منعقد شده که سهم آپارتمان‌های بزرگ‌تر از ۱۰۰ مترمربع از آنها حداکثر به یک ‌پنجم از کل قراردادها می‌رسد. با افزایش نرخ اجاره‌بها در تابستان سال جاری تمایل به اجاره آپارتمان‌های بزرگ‌ متراژ نیز کمتر شده و این امر در آمارها نیز مشهود است. نکته قابل توجه این است که سهم منطقه یک از کل قراردادهای اجاره منعقد شده در تابستان در مقایسه با سهم این منطقه از قراردادهای خرید بسیار اندک است.

در طول ایام سپری شده از تابستان کمتر از ۳ درصد از کل قراردادهای اجاره در منطقه یک پایتخت منعقد شده و این در حالی است که سهم این منطقه از معاملات مسکن تیر ماه حدود ۶ درصد بوده است.

به این ترتیب به نظر می‌رسد در حال حاضر با توجه به افزایش اجاره‌بها، تقاضا برای اجاره آپارتمان‌های بزرگ ‌متراژ کاهش یافته و در نتیجه منطقه یک که میزبان بیشترین آپارتمان‌های بزرگ ‌متراژ در تهران است، دیگر یکی از مقصدهای اصلی مستاجران به شمار نمی‌آید.

تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» نیز نشان می‌دهد تعداد فایل‌های اجاری در منطقه یک در دامنه متراژ تا ۱۰۰ مترمربع که مقصد ۸۰ درصد از مستاجران است، بسیار ناچیز است و در نتیجه این وضعیت، این منطقه بازار اجاره پررونقی ندارد. در عین حال منطقه ۶ در تیر ماه رتبه ششم پرمعامله‌ترین منطقه را میان مناطق ۲۲گانه پایتخت کسب کرده و بازار معاملات در شمال تهران همچنان محل رجوع بخشی از متقاضیان مسکن است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000