میزان تسهیلات برای واحدهای زلزله‌زده باید افزایش یابد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۵/۰۹
استاندار کرمانشاه با اشاره به گران شدن مصالح گفت: افزایش میزان وام برای واحدهای خسارت دیده در روستا و شهر بسیار ضروری است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از مهر، هوشنگ بازوند امروز سه شنبه در آیین بهره برداری از پنج هزارمین واحد مسکونی روستایی بازسازی شده استان کرمانشاه که با حضور معاون اول رییس جمهور در روستای شیرین آب قصرشیرین برگزار شد، اظهار داشت: معاون اول رییس جمهور از همان لحظات وقوع زلزله به صورت مستمر و پیگیر، وضعیت منطقه را رصد می کردند.
وی افزود: رییس جمهور در همان روز دوم زلزله به کرمانشاه آمدند و از نزدیک از این مناطق بازدید کرد و دستورهای لازم را برای برطرف کردن مشکلات داد.
استاندار کرمانشاه از اختصاص بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار برای مناطق زلزله زده خبر داد و بیان کرد: حجم زیادی از این میزان اعتبار ابلاغ شده است که بی نظیر است.
وی با اشاره به اینکه حدود ۴۰۰ میلیارد تومان از طریق به هلال احمر که شامل کمک های مردمی هم می شود به مناطق زلزله زده کمک شده است، تصریح کرد: در سفر معاون اول رییس جمهور که با حضور ۱۵ عضو کابینه صورت گرفت، تصمیمات بسیار خوبی برای کمک به زلزله زدگان اتخاذ شد.
بازوند گفت: با توجه به گران شدن مصالح، افزایش میزان وام برای واحدهای خسارت دیده در روستا و شهر بسیار ضروری است و دولت کمک کند آهن مورد نیاز مناطق زلزله زده با قیمت مناسب در اختیار بنیاد مسکن قرار گیرد.
وی بازگشایی مرز خسروی را مطالبه مهم کرمانشاهیان دانست و بیان کرد: رسمی شدن مرز سومار و شوشمی در پاوه یکی از مطالبات مردم است و می تواند تحولی در اقتصاد منطقه به وجود می آورد.
استاندار کرمانشاه ابراز داشت: منطقه آزاد پس از تصویب در هیئت دولت، اکنون به مراحل نهایی تصویب در مجلس نزدیک شده است و می تواند یک فرصت برای توسعه استان باشد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000