آپارتمان‌های مصرفی با قیمت نجومی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۵/۱۵
در حالی که تا اوایل پاییز سال گذشته، قیمت آپارتمان‌های میان‌ متراژ در مناطق متوسط شهر همواره زیر یک میلیارد تومان بود، اکنون شرایط به حدی تغییر کرده که حتی برخی از معاملات آپارتمان‌های مصرفی نیز به بهای میلیاردی انجام می‌شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، از ابتدای مرداد ماه تا کنون حدود ۲۳ درصد از معاملات املاک مسکونی به بهای بیش از یک میلیارد تومان انجام شده است. تا پیش از ورود بازار مسکن به دوره رونق و جهش قیمت‌ها، عمده معاملات واحدهای میان متراژ با قیمت‌های میلیاردی در مناطق یک، ۲ و ۳ انجام می‌شد و در این بین معاملاتی هم وجود داشت که مربوط به املاک مسکونی کلنگی یا خانه‌های لوکس در سایر مناطق شهر تهران بود که ارزش میلیاردی داشت.

این در حالی است که پس از بیش از یک فصل نوسان قیمتی مداوم در بازار مسکن، اکنون آپارتمان‌های مصرفی و میان ‌متراژ در فهرست واحدهای فروخته شده به بهای بیش از یک میلیارد تومان نایاب نیست. به‌ عنوان مثال در روزهای سپری شده از مرداد ماه یک واحد آپارتمان ۸۵ مترمربعی ۵ ساله به قیمت یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان (مترمربعی ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان) در محله پونک واقع در منطقه ۵ تهران معامله شده است.

آپارتمان ۸۸ مترمربعی دیگری واقع در محله ازگل در منطقه ۴ با سن بنای ۱۰ ساله در مرداد ماه به قیمت مترمربعی ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و قیمت کل یک میلیارد و ۸۵ میلیون تومان فروخته شده است. این معاملات با قیمت‌های نجومی در حالی انجام شده که چنین آپارتمان‌هایی فراتر از قدرت خرید متقاضیان مصرفی مسکن است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000