مصاحبه تلویزیونی مدیر شعب گلستان با موضوع صندوق مسکن یکم

محمد غفوریان، در مصاحبه تلویزیونی با شبکه استانی از مزایا و شرایط تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم و عملکرد بانک مسکن در این بخش سخن گفت.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، محمد غفوریان مدیر شعب گلستان در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای استان، طی سخنانی گفت : محور سیاست ها و اقدامات بانک مسکن بعنوان یکی از مستحکم ترین نهادهای پولی و بانکی، همواره گسترش تأمین مالی برای تقویت قدرت خرید و تقاضای مصرفی بوده که بالاترین میزان تسهیلات پرداختی در شبکه بانکی کشور مبین این موضوع است.

مدیر شعب استان ادامه داد؛ در این رویکرد با هدف تجهیز مالی خانه اولی ها بعنوان یکی از مهمترین گروه های شاخص دریافت تسهیلات، طرحی تحت عنوان صندوق پس انداز مسکن یکم در بانک مسکن پیش بینی شده است که انتظار خانه دار شدن را کوتاه می کند، چراکه از محل این حساب بالاترین سقف تسهیلات و مناسب ترین شرایط فراهم شده است به نحوی که در قالب زوجین پرداخت تسهیلات 120 میلیون تومانی در شهر گرگان و در شهرستانها 80 میلیون تومان با دوره بازپرداخت 12 ساله با شرایط اقساط پلکانی میسر است.

وی افزود: از مهمترین نکات جذاب حساب صندوق پس انداز مسکن یکم نرخ این تسهیلات است که در بافت فرسوده با نرخ 6% و در خارج از بافت فرسوده با نرخ 8% پرداخت می شود. به عبارتی اگر زوجینی در شهر گرگان از تسهیلات 120 میلیون تومانی این طرح استفاده کنند، اقساط پلکانی تسهیلات دریافتی از مبلغ 750 هزار تومان واقع در بافت فرسوده و 850 هزار تومان در خارج از بافت فرسوده شروع می شود.

محمد غفوریان اعلام کرد: مجموعه این مزایا و جذابیت ها در حساب صندوق مسکن یکم باعث شده است تا نگاه متقاضیان مصرفی بخش مسکن به این حساب جلب شود ، بطوریکه از شروع طرح قریب به 6 هزار نفر از هم استانی ها در این صندوق ثبت نام و سپرده گذاری نموده اند و بالغ بر 700 نفر هم تاکنون از طریق این تسهیلات ارزان قیمت صاحب خانه شده اند.

مدیر شعب گلستان ضمن اشاره به شرایط متقاضیان برای دریافت این تسهیلات تصریح کرد: در سال 96 قریب به 5600 خانوار در استان با اعتباری بالغ بر 2000 میلیارد ریال از طریق بانک مسکن صاحب مسکن شدند. وی اضافه کرد: عملکرد مقایسه ای 3 ماهه اول سالجاری با فصل بهار سال قبل، نشان دهنده رشد 100 درصدی مبلغ پرداخت تسهیلات و رشد 80 درصدی تعداد تسهیلات پرداختی است.

غفوریان عنوان کرد: یکی دیگر از حوزه هایی که لازم است به آن نیز اشاره داشته باشیم ، حوزه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج است که از سال گذشته قریب به دو هزار زوج جوان از این تسهیلات بهره مند شده اند که امیدواریم این روند تداوم یابد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000