ضرورت تامین منابع مالی برای تولید مسکن کم درآمدها

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس، از موافقت کمیته مسکن کمیسیون متبوعش با افزایش سرمایه بانک مسکن در راستای تولید واحدهای مسکونی برای اقشار کم درآمد خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از خانه ملت، سیدابوالفضل موسوی بیوکی با اشاره به جزییات جلسه کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس، گفت: در این جلسه راهکارهای افزایش تولید مسکن اقشار کم درآمد جامعه با حضور نماینده بانک‌های مختلف کشور و معاون وزیر راه و شهرسازی مورد بررسی واقع شد.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طبق قانون ساماندهی مسکن وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به تامین زمین برای تولید مسکن اقدام کند، افزود: تامین مالی ساخت مسکن یکی از مهم ترین اولویت هایی است که برای تولید بیشتر واحدهای مسکونی نیاز است.

تامین منابع مالی برای تولید مسکن کم درآمدها ضروری است.

موسوی بیوکی با تاکید بر اینکه سیستم تامین منابع مالی برای تولید مسکن به ویژه توجه به مسکن کم درآمدها از جمله مسکن اجتماعی، استیجاری و اجاره به شرط تملیک باید مشخص شود، تصریح کرد: تشکیل صندوق زمین و ساختمان وارایه اوراق رهن ثانویه از جمله ابزارهای تامین این نوع واحدهای مسکونی بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه این ابزارهای مالی و همچنین افزایش سرمایه بانک مسکن و تقویت این بانک به عنوان بانک تخصصی تولید مسکن می تواند در مسیر ساخت و ساز برای قشر کم درآمد جامعه موثر باشد، گفت: پیگیری تامین سرمایه بانک مسکن لازم است زیرا بدون این مهم ساخت و ساز در کشور رونق نمی گیرد. نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مباحث مرتبط با بیمه ساختمان نیز از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد رسیدگی واقع شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000