تعیین تکلیف واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر هشتگرد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۵/۲۰
مدیرعامل شهر جدید هشتگرد با تاکید بر اینکه از تعیین تکلیف کردن واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر و متقاضیانی که آورده زیر یک میلیون تومان داشته اند خبر داد و گفت: واحدهای مسکونی فاقد متقاضی به خودمالکی تبدیل می شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه اواخر ماه جاری ثبت نام مسکن مهر در شهر هشتگرد متوقف می شود گفت: تعیین تکلیف کردن واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر و متقاضیانی که آورده پایینی دارند جزء اولویت های شهر جدید هشتگرد است.

هدایت افزود: ثبت ‌نام مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد تا پایان ماه جاری متوقف خواهد شد چرا که بیشتر به دنبال تکمیل زیرساخت‌ها از جمله محوطه‌سازی در محدوده مجتمع‌های ساخته‌ شده خواهیم بود و در ادامه با رسیدگی به آورده‌های بانکی متقاضیان مسکن مهر و افزایش سطح کار، واگذاری واحدها انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی متقاضیان مسکن مهر را در دستور کار قرار داده‌ایم، گفت: حدود 1050 متقاضی مسکن مهر واریزی زیر یک میلیون تومان دارند و در حال تعیین تکلیف آنها هستیم و حدود 6 هزار متقاضی نیز واریزی زیر 5 میلیون تومان داریم که در حال تعیین تکلیف آنها هستیم تا بتوانیم با یک گروه مشخص که آورده‌های خود را کامل‌ کردند در بلوک‌هایی که پیشرفت فیزیکی زیادی دارند جانمایی کنیم.

وی تصریح کرد: ساماندهی درخواست‌های متقاضیان مسکن مهر بر اساس آورده‌ها اینگونه انجام‌ خواهد شد که متقاضیانی که آورده‌های خیلی پایین و زیر یک‌ میلیون تومان داشته‌اند و اقدامی به‌ منظور افزایش آن انجام نداده‌اند، از سامانه حذف ‌شده‌اند و در مرحله بعدی ثبت‌نام کنندگانی که آورده‌های زیر ۵ میلیون داشته‌اند و اخطار بابت پرداخت‌های بعدی به آن‌ها داده ‌شده بود، حذف خواهند شد.

وی با تأکید بر اینکه متوسط آورده متقاضیان مسکن مهر 25 میلیون تومان است، گفت: بسته شدن پروژه مسکن مهر در هشتگرد قطعا تا اوایل سال 98 بسته خواهد شد.

وی افزود: تعدادی از واحدهای مسکن مهر در این شهر فاقد متقاضی بود که در حال تعیین تکلیف آنها هستیم و به خود مالکی تبدیل می‌کنیم یعنی واحدهای مسکونی فاقد متقاضی به پروژه‌های خودمالکی تبدیل می‌شوند.

هدایت در خصوص تعیین تکلیف واحدهای مسکن مهر ، گفت: حدود 25 هزار واحد مسکونی در شهر جدید هشتگرد تکمیل و تحویل شده است و حدود 15 هزار واحد مسکونی نیز در مرحله اجرا است که در این بخش نیاز است که دولت از مصوبه 60 میلیارد تومانی مسکن مهر به هشتگرد هم کمک کند چون به علت افزایش قیمت‌ها در بخش زیربنایی و آماده‌سازی پروژه‌ها مشکل جدی داریم که اگر از این مصوبه به شهر جدید هشتگرد کمک شود بخش عمده‌ای از واحدها را تحویل خواهیم داد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد ادامه داد: در بحث واگذاری مسکن مهر و ادامه فعالیت‌ها، کار اجرایی برای گروه‌های مسکن مهر با پیشرفت فیزیکی بیشتر و بر اساس آورده‌های ۱۰۰درصدی که متقاضیان داشته‌اند، انجام می‌شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000