معاون وزیر راه و شهرسازی

تعیین تکلیف اراضی بازآفرینی همدان تا پایان مرداد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۵/۲۰
هوشنگ عشایری، عملکرد استان همدان در تامین اراضی بازآفرینی و احداث فضاهای شهری را مطلوب ارزیابی کرد و پایان مردادماه را مهلت تعیین تکلیف اراضی بازآفرینی این استان دانست.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت را ه و شهرسازی، هوشنگ عشایری، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه ملی بازآفرینی شهری حول پنج موضوع می‌چرخد که یکی از آن ها توسعه خدمات روبنایی مانند ساخت درمانگاه، ورزشگاه، آموزشگاه، پارک محله، کتابخانه، سرای محله و... است.

وی گفت: شاخص دیگر توسعه خدمات زیربنایی شامل آب، برق، گاز و مخابرات است و محور دیگر احداث فضاهای عمومی شهری از قبیل میادین، معابر و پیاده‌راه‌ها و مرمت ساختمان‌هاست.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دو محور دیگر برنامه بازآفرینی شامل فعالیت دیگر نوسازی و مقاوم‌سازی مسکن و توان‌افزایی اقتصادی و اجتماعی ساکنان محل است، افزود: هر کدام از استان‌ها در یکی از محورها خوب عمل کرده و گاه برخی با همدیگر اختلافات جزیی دارند و در یکی از شاخص‌ها پیشرو هستند.

وی تاکید کرد: استان همدان در دو بخش فضاهای عمومی شهری از قبیل میدان‌سازی و پیاده‌راه‌سازی و همچنین مرمت خانه‌های تاریخی و تبدیل کاربری آن به فرهنگی اجتماعی و ساخت سرانه‌های فضاهای عمومی شهری خوب عمل کرده است.

عشایری با بیان اینکه همدان در بخش اراضی که می‌تواند در اختیار تولید مسکن قرار گیرد پیشرو است، گفت: مقدمات تامین اراضی در این استان به‌ خوبی انجام شده و در جلسه با استاندار عنوان شد که ظرف یک ماه تا پایان مردادماه این اراضی تعیین تکلیف شده و در اختیار توسعه‌گران قرار گیرد.

وی بیان کرد: در شهرهایی که فعالیت‌های بازآفرینی پیش می‌افتد برنامه اقدام مشترک وجود دارد و هر جا همگرایی بین شهرداری و مجموعه راه و شهرسازی و بقیه دستگاه‌های اجرایی اتفاق می‌افتد عملکرد مطلوب رقم می‌خورد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران خاطرنشان کرد: سیاست ما در طول برنامه بازآفرینی شهری حمایت جدی از شهرداری و تغییر روند شهرداری از پاسخگویی به پرسشگری است که در قالب دبیر ستاد بازآفرینی شهری محقق شده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000