مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان اعلام کرد:

بهره‌برداری از متروی شهر جدید بهارستان

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۵/۲۱
طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است عملیات اجرایی ساخت ایستگاه متروی بهارستان در هفته دولت سال جاری کلنگ‌زنی شده و طی ۱۸ ماه آینده به اتمام برسد که تلاش می‌کنیم این طرح، پیش از پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا احمدی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان ، در تشریح آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی این شهر جدید، بیان کرد: در حال حاضر متروی بهارستان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های در حال اجرای این شهر جدید است که پیشرفت فیزیکی پروژه در بخش زیرسازی ۸۵ درصد و در بخش روسازی ۱۶ درصد اعلام شده است.

احمدی در ادامه اعتبار اجرای این طرح را حدود ۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است عملیات اجرایی ساخت ایستگاه متروی این پروژه در هفته دولت سال جاری کلنگ‌زنی شده و طی ۱۸ ماه آینده به اتمام برسد که تلاش می‌کنیم این طرح همزمان با تکمیل عملیات روسازی و زیرسازی و همچنین تاسیسات برقی و مکانیکی مترو پیش از پایان دولت دوازدهم پایان و به بهره‌برداری برسد.

وی در خصوص سیاست جدید شرکت عمران شهرهای جدید در خروج شهرها از حالت صفر خوابگاهی نیز بیان کرد: در این راستا قطعه زمینی به مساحت ۶۰۰ هکتار را برای اجرای کاربری‌های صنایع دوستار محیط زیست و احداث یک اکو پارک در نظر گرفته‌ایم که بدون استفاده از منابع دولتی و از طریق روش‌های نوین تامین مالی با اعتباری بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان پس از تصویب طرح عملیاتی در نهادهای شهری و ملی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

این مقام مسوول در بخش دیگری از سخنانش از احداث یک محور مجهز خدمات شهری در مرکز شهر بهارستان خبر داد و گفت: از آنجایی که شهروندان شهر جدید بهارستان برای تامین بسیاری از نیازهای خود باید به شهر اصفهان مراجعه کنند بر آن شدیم تا منطقه‌ای را به مساحت ۱۸۰ هکتار در مرکز شهر جهت تامین خدمات فرامحلی و فراشهری احداث کنیم.

احمدی اعتبار اجرای این پروژه را ۸ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در صورت تصویب طرح شهری این مرکز در کمیسیون ماده ۵ استان و اجرای پروژه، قطعا این طرح به عنوان بزرگترین محور شهری خدماتی در منطقه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان با تاکید بر اینکه شرکت مادر تلاش دارد تا با توجه به وضعیت اقتصادی برای پروژه‌های اجرایی کمترین فشار مالی را به دولت وارد کند، گفت: در این راستا پروژه‌ای مسکونی را در سایتی به مساحت ۱۸۰ هکتار با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اسفند ماه سال ۹۶ آغاز کردیم که قرار است ۹ هزار واحد مسکونی در آن احداث شود.

وی در ادامه با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این پروژه هم‌ اکنون ۳۵ درصد اعلام شده است، گفت: در حال حاضر از سایت ۱۱ هزار واحدی مسکن مهر شهر جدید بهارستان تنها یک پروژه ۱۹۲ واحدی باقی مانده که به دلیل برخی مشکلات حدود سه ماه گذشته پیمانکار آن خلع ید شده و مابقی اقدامات در حال پیگیری است.

این مقام مسوول با اشاره به این مطلب که تسویه حساب با متقاضیان و پیمانکاران و همچنین خدماتی چون آتش نشانی و آسانسورها نیز تا ۲ ماه آینده در بلوک‌های مسکن مهر بهارستان اجرا خواهد شد، اضافه کرد: با توجه به تاکیدات وزیر راه و شهرسازی در تکیمل خدمات روبنایی و زیربنایی سایت‌های مسکن مهر ، این موضوع را در دستور کار شرکت قرار داده و تلاش داریم تا پایان امسال اراضی مسکن مهر شهر از خدمات کامل بهره‌مند شوند.

احمدی در این خصوص افزود: در حال حاضر شهر جدید بهارستان دارای ۱۰ مدرسه است که ۸ باب آن افتتاح و ۲ باب دیگر در دست ساخت است، همچنین تلاش است تا عملیات اجرایی پروژه مدرسه شهرآموز با زیربنای ۱۳ هزار متر مربع نیز تا ۳ ماه آینده آغاز شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000