بانک مسکن درد دانش آموزان مناطق مرزی را تکسین می دهد

بانک مسکن با احداث مدرسه ای در روستای حسین آباد شهرستان سروآباد درد دانش آموزان کردستان را در نداشتن فضای آموزشی مناسب تسکین می دهد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایرنا، این مدرسه 6 کلاسه در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع با 530 متر مربع زیر بنا با 10 میلیارد ریال اعتبار احداث می شود که بانک مسکن پنج میلیارد ریال آن را متعهد شده است.
مدیر امور شعب بانک مسکن کردستان روز دوشنبه در جلسه امضای تفاهم نامه ساخت این مدرسه اظهار، داشت: بانک مسکن اعتبار مدارس خیر ساز را از منابع صندوق قرض الحسنه تامین و مدارس را در مناطق کمتر توسعه یافته روستایی و حاشیه شهرها می سازد.
جلال الدین سلیمی اضافه کرد: بانک مسکن احداث برخی از مدارس در سطح کشور را در دستور کار خود قرار داده تا بتواند به عنوان بخشی از دستگاه ها یاور دولت در ارایه خدمات آموزشی به جامعه باشد.
وی افزود: مدرسه 6 کلاسه خیر ساز روستای حسین آباد سروآباد با مشارکت 50 درصدی این بانک ساخته می شود و در نظر داریم پس از تامین اعتبار، مدارسی را نیز در مناطق کمتر توسعه یافته احداث کنیم.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس کردستان نیز در این جلسه گفت: طبق تفاهم نامه این اداره کل و خیر، مقرر شده مدرسه 6 کلاسه حسین آباد در مدت 12 ماه احداث و به بهره برداری برسد.
امجد احمدی اظهار داشت: این اداره کل پس از احداث، کلاس های آن را در راستای هوشمند سازی به امکانات به روز آموزشی مجهز کرده تا مورد استفاده دانش آموزان این منطقه قرار گیرد.
وی افزود: این روستا که در یک شهرستان مرزی واقع است فاقد ساختمان مدرسه بود و می توان احداث آن را مانع اصلی در جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان این مناطق دانست.
رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کردستان هم در این جلسه گفت: مدرسه خیر ساز حسین آباد می تواند 150 تا 200 دانش آموزی را که پیش از این در ساختمان های استیجاری تحصیل می کردند، پوشش دهد.
ابراهیم حسامی اظهار داشت: نیکوکاران، در 16 سال تاسیس مجمع خیرین مدرسه کردستان نشان داده اند که به بحث آموزش و اهمیت آن در توسعه کشور بی اهمیت نبوده و در کنار مردم برای رفع برخی مشکلات هستند.
وی همچنین از کلنگ زنی دو مدرسه خیر ساز در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این مدرسه توسط 2 خیر در شهرستان سنندج با 655 میلیارد ریال اعتبار احداث می شوند که یکی از آنها مجتمع آموزشی شبانه روزی با ظرفیت 400 دانش آموزش است.
حسامی اضافه کرد: این مجتمع آموزشی با هزینه شخصی اداره می شود اما تمام 400 دانش آموز خود را به صورت رایگان تحت پوشش خدمات آموزشی قرار خواهد داد.
وی افزود: مدرسه دیگر نیز توسط خیری بنام آقای مصلی نژاد در خیابان 17 شهریور در 16 کلاس درسی احداث می شود.
در سال جاری 32 خیر مدرسه ساز برای ساخت مدارس استان اعلام آمادگی کرده اند و تاکنون ساخت 68 مدرسه در قالب 168 کلاس درس و به میزان 180 میلیارد ریال نیز متعهد شده اند.
بانک مسکن در استان کردستان دارای 24 شعبه است که 10 مورد از این شعبات در شهر سنندج و 14 مورد نیز در سایر شهرستان ها خدمات رسانی می کنند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000