رئیس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن اعلام کرد:

کارنامه چهار ماهه بانک مسکن در پرداخت تسهیلات حمایتی

طی چهار ماهه نخست سال جاری رقمی بالغ بر ۹۴۸ میلیارد و ۷۰۶ میلیون و ۹۱۴ هزار تومان تسهیلات حمایتی در پنج محور کلیدی در سراسر کشور پرداخت شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

ندا کسری کرمانشاهی با اعلام این مطلب به پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه 47 هزار و 240 فقره انواع تسهیلات حمایتی در پنج بخش شامل تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، تسهیلات حوادث غیرمترقبه، تسهیلات قرض الحسنه، تسهیلات بافت های ناکارآمد و فرسوده شهری و تسهیلات ایثارگران به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات رقمی بالغ بر 948 میلیارد و 706 میلیون تومان بوده است، اظهار کرد: در بخش تسهیلات قرض الحسنه طی چهار ماه ابتدایی سال جاری، مجموعا 21 هزار و 259 فقره تسهیلات پرداخت شده که از این تعداد، 9 هزار و 763 فقره به تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با رقمی بالغ بر 151 میلیارد و 580 میلیون تومان مربوط بوده است. بانک مسکن همچنین 301 فقره تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی و مشاغل خانگی به متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت کرده که این تسهیلات به لحاظ ریالی معادل 5 میلیارد و 306 میلیون تومان ارزش داشته است.

رئیس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک عامل بخش مسکن سهم تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی و مشاغل خانگی به متقاضیان تحت پوشش سازمان بهزیستی را نیز طی چهار ماه ابتدایی امسال رقمی معادل 3 میلیارد و 511 میلیون تومان اعلام کرد.

به گفته کرمانشاهی، بانک مسکن در این بازه زمانی 3 هزار و 390 فقره تسهیلات به بخش بافت های ناکارآمد و فرسوده شهری پرداخت کرده است.

وی با بیان اینکه در چهار ماهه ابتدایی سال 97 مجموعا رقمی معادل 245 میلیارد و 212 میلیون و 457 هزار تومان به بخش بافت های ناکارآمد و فرسوده شهری تسهیلات پرداخت است ، گفت: در این بخش، 2 هزار و 639 واحد مسکونی غیر از طرح مسکن مهر به مرحله فروش اقساطی (عملیات احداث این واحدهای مسکونی تمام شده و کارت قسط برای آنها صادر شده است) رسیده اند. تسهیلات پرداختی از سوی بانک مسکن به این بخش تا پایان چهارمین ماه از سال جاری معادل 124 میلیارد و56 میلیون و 66 هزار تومان بوده است.

در چهار ماه مورد بررسی رقمی معادل 118 میلیارد و 181 میلیون تومان تسهیلات مشارکت مدنی (تسهیلات نوسازی) برای احداث واحدهای مسکونی واقع در محدوده بافت فرسوده خارج از طرح مسکن مهر نیز پرداخت شده است.

کرمانشاهی با اشاره به این موضوع که بیشترین سهم تسهیلات حمایتی پرداختی در چهار ماهه ابتدایی امسال به لحاظ تعداد ابتدا مربوط به تسهیلات بخش قرض الحسنه و پس از آن حوادث غیرمترقبه بوده است، عنوان کرد: در این بخش مجموعا معادل 14 هزار و 809 فقره تسهیلات حمایتی (تبصره ای) پرداخت شده است. جریان بازسازی مناطق زلزله زده کشور از جمله استان کرمانشاه که اواخر سال گذشته با زلزله مهیب و خرابی های پس از آن مواجه شد، باعث شده بانک مسکن حمایت مالی ویژه از این مناطق را در دستور کار خود داشته باشد.

رئیس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن به تسهیلات نوسازی اختصاص یافته به واحدهای آسیب دیده غیر از طرح مسکن مهر که در حوادث غیرمترقبه آسیب دیده اند نیز اشاره کرد و افزود: در این بخش معادل 114 میلیارد و 860 میلیون تومان تسهیلات مشارکت مدنی به واحدهای آسیب دیده پرداخت شده است.

کرمانشاهی در بخش دیگری از توضیحات خود به تسهیلات پرداخت شده در بخش بهسازی و نوسازی مسکن روستایی طی چهار ماه نخست امسال اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز مجموعا 6 هزار و 46 فقره تسهیلات با رقمی معادل 81 میلیارد و 195 میلیون و 421هزار 500 تومان در دو بخش تسهیلات مشارکت مدنی و فروش اقساطی سهم الشرکه درون و خارج از طرح مسکن مهر پرداخت شده است.

کرمانشاهی پنجمین بخش تسهیلات حمایتی را مربوط به گروه تسهیلات مختص ایثارگران معرفی کرد و گفت: در این بخش نیز مجموعا یک هزار و 740 فقره تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط اختصاص پیدا کرده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000