قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

ابلاغ آئین‌نامه اجرایی واگذاری مسکن مهر فاقد متقاضی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۰۵/۳۰
مهرآبادی، از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی واگذاری واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی به نهادهای حمایتی خبر داد و گفت: حدود ۳۵ هزار واحد مسکن مهر در مراجع قضایی هستند که برای تعدادی از آنها رای صادر شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، گفت: از حدود ۲.۲ میلیون واحد مسکن مهر تا کنون ۲ میلیون واحد به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: از ۲۰۰ هزار واحد باقی مانده نیز حدود ۱۰۰ هزار واحد فاقد متقاضی بود که از دولت برای واگذاری آنها مجوز دریافت کردیم.

وی در عین حال بیان کرد: این در حالی بود که از واگذاری واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی حتی با حذف شرایط نیز استقبال نشد.

قام مقام وزیر راه و شهرسازی، گفت: بر این اساس با موافقت مجلس مقرر شد ۵۰ هزار واحد فاقد متقاضی مسکن مهر به مددجویان کمیته امداد و مستمری بگیران بهزیستی واگذار شود.

اصغری ‌مهرآبادی با بیان این‌که آیین ‌نامه اجرایی واگذاری این واحدها به تازگی به استان‌ها ابلاغ شده است، اظهار کرد: از مجموع ۱۰۰ هزار مسکن مهر باقی مانده نیز بین ۳۰ تا ۳۵ هزار واحد در مراجع قضایی قرار دارند که برای تعداد زیادی از آنها رای صادر شده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی پیش‌تر نیز با اشاره به این‌که پروژه‌های مسکن مهر به ۱۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام نیاز دارند، گفت: کارگروهی ویژه به ریاست معاون اول رئیس‌ جمهوری و با حضور وزارتخانه‌های راه، نیرو و کشور برای حل مشکلات مسکن مهر تشکیل شده است.

اصغری‌ مهرآبادی درباره جدیدترین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر ، اظهار کرد: از ابتدای آغاز طرح مسکن مهر تا کنون یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد تحویل متقاضیان شده، از این تعداد ۷۰۰ هزار توسط دولت نهم و دهم و یک میلیون واحد نیز در دولت یازدهم و دوازدهم (طی ۵ سال اخیر) به متقاضیان واگذار شده است.

وی با بیان این‌که هم ‌اکنون حدود ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر باقیمانده که در مراحل مختلف ساخت قرار دارند، افزود: بسیاری از این واحدها آماده تحویل است، اما به دلیل نبود انشعابات قابل واگذاری به متقاضیان نیست.

وی ادامه داد: برای تحویل این واحدها، دستگاه‌های خدمات ‌رسان نیازمند اعتبار هستند. دولت تا جایی که توانسته برای حل این مشکل تلاش کرده به طوری که کارگروهی ویژه در ریاست‌ جمهوری با حضور وزارتخانه‌های راه، نیرو، کشور و... به ریاست معاون اول رئیس ‌جمهوری تشکیل شده تا منابع مالی مورد نیاز تامین شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نیاز ۱۱۸۰۰ میلیارد تومانی مسکن مهر برای تکمیل افزود: از این رقم حدود ۴۸۰۰ میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل خدمات روبنایی مانند مدرسه، مسجد، کلانتری و... و ۴۰۰۰ میلیارد تومان نیز برای تامین زیرساخت‌های مربوط به آب، برق و فاضلاب نیاز است.

مهرآبادی بیان کرد: حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان باقیمانده نیز مربوط به محوطه‌سازی، آماده‌سازی و اجرای دیوار حائل پروژه‌های مسکن مهر است که باید تامین شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000