ساماندهی بازار ارز اولویت نخست رییس بانک مرکزی

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۷/۰۶/۰۳
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی نقش ساماندهی بازار ارز را در ​ایجاد ثبات اقتصادی بسیار مهم دانست و گفت: ساماندهی بازار ارز اولویت نخست رییس جدید بانک مرکزی است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از خانه ملت، سید مهدی فراشادان با اشاره به اینکه گرانی اقلام خوراکی در مدت اخیر معیشت خانوارها را با مساله جدی روبرو کرده است، گفت: در شرایطی که آمریکایی ها با تداوم کارشکنی علیه جمهوری اسلامی ایران قصد دارند فشارهای اقتصادی به مردم را افزایش دهند باید مسوولان اقتصادی با برنامه ریزی منسجم، معیشت خانوارها را تامین کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه جمعیت قابل توجهی در کشور مستاجر هستند بیشترین هزینه خانوار، صرف پرداخت اجاره بها می شود چرا که میزان اجاره بها و قیمت مسکن در سال جاری با رشد نجومی روبرو شده است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس دهم شورای اسلامی، افزود: اگر از منابع کشور استفاده بهینه شود و سیاست گذاری های صحیحی لحاظ شود بسیاری از مشکلات قابل حل است بطور مثال خانه دار کردن مردم می تواند باعث ارتقای معیشت مردم شود.

بررسی ساماندهی بازار ارز​ در ایجاد ثبات اقتصادی

فرشادان، افزود: تجربه بیانگر این است افزایش نرخ ارز علاوه بر تاثیرات اقتصادی، بازارهای مختلف دیگر را نیز با چالش روبرو کرده بنابراین بدیهی است بازار ارز باید بصورت صحیحی ساماندهی شود تا حداقل ثبات نسبی در اقتصاد کشور حاکم شود.

وی تصریح کرد: برای برون رفت اقتصاد کشور از وضعیت فعلی باید ساماندهی بازار ارز به نحوی باشد که نیازهای اصلی به ارز در بازار با نرخ مناسب و منطقی تامین شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مدیریت جدید بانک مرکزی باید سیاست ساماندهی بازار ارز و کنترل نرخ تورم را با هماهنگی وزارت اقتصاد و سایر دستگاه های ذی ربط بصورت جدی دنبال کند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000