۱۳ اقدام کلیدی بانک مسکن در سالی که گذشت

افزایش سقف تسهیلات پرداختی حساب جوانان

بانک مسکن در تیر ماه امسال با افزایش سقف تسهیلات پرداختی از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان در تهران و تمام مناطق شهری، مسیر خانه‌دار شدن برای کسانی که امکان سپرده‌گذاری کلان ندارند را تسهیل کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، در تیر ماه سال 1397 سقف تسهیلات اعطایی حساب‌های پس‌انداز مسکن جوانان که در سال جاری افتتاح می‌شود، افزایش یافت. بر این اساس بیشترین تسهیلات اعطایی به متقاضیان مسکن که در حساب پس‌انداز مسکن جوانان ثبت‌نام کرده‌اند، بر اساس تقسیم‌بندی جغرافیایی به سه گروه دسته‌بندی می‌شود که در تهران از 91 میلیون به 213 میلیون تومان، در شهرهای بزرگ از 76 میلیون به 177 میلیون و در سایر شهرها از 61 میلیون به 142 میلیون تومان در پایان سال پانزدهم سپرده‌گذاری افزایش یافت.

در عین حال امکان استفاده از این تسهیلات با سقف کمتر در پایان سال پنجم نیز وجود دارد که رقم آن برای تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها به ترتیب 91، 76 و 61 میلیون تومان است.

همچنین این امکان وجود دارد که سپرده‌گذارانی که در سال جاری نسبت به افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان اقدام کرده یا از این پس حساب خود را افتتاح کنند، با پرداخت مبالغ واریزی ماهانه در سقف‌های بالاتر، در پایان سال پنجم از سقف تسهیلاتی تعریف شده برای این مدت بهره‌مند شوند. برای افتتاح کنندگان حساب در سال ۱۳۹۷، ضرایب لازم برای استفاده از سقف تسهیلات در پایان سال پنجم ۷.۱۷ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، ۵.۹۸ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهرهای بزرگ و ۴.۸ برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرها است.

حداقل مبلغ واریزی ماهانه در حساب پس‌انداز مسکن جوانان برای افتتاح‌کنندگان حساب در سال جاری به ترتیب از سال اول تا پانزدهم، 38 هزار، 41 هزار، 44 هزار، 47 هزار، 50 هزار، 53 هزار، 56 هزار، 62 هزار، 65 هزار، 68 هزار، 71 هزار، 74 هزار، 77 هزار و 80 هزار تومان تعیین شده است. در عین حال اگر فردی قصد داشته باشد در کوتاه‌ترین زمان ممکن یعنی پس از 5 سال، از سقف تسهیلات قابل پرداخت این صندوق استفاده کند، باید ارقام واریزی مذکور را به طریقی که ذکر شد چند برابر کند.

نرخ سود تسهیلات از این محل در حال حاضر 9 درصد بوده و بالاترین مدت بازپرداخت در میان انواع تسهیلات بانک مسکن را به خود اختصاص داده است، طوری که امکان تقسیط آن تا 20 سال وجود دارد و این یک مزیت ویژه برای تسهیلات از محل صندوق مسکن جوانان به شمار می‌آید.

یکی از مزایای حساب پس‌انداز مسکن جوانان برنامه‌ای بودن حساب است و این امکان را به سپرده‌گذار می‌دهد که بتواند واریزی‌های خود را طی ۵ تا ۱۵ سال به صورت ماهیانه، سالیانه یا یکجا در زمان افتتاح حساب واریز کند. افزون بر این، متقاضیان افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان می‌توانند سپرده‌گذاری خود را با واریز حداقل مبلغ ماهانه (به دفعات یا به صورت یکجا در ابتدای دوره) آغاز کنند.

به این ترتیب بانک مسکن در طول یک سال سپری شده از شهریور سال گذشته تاکنون، با افزایش سقف تسهیلات اعطایی از این محل، مسیر استفاده از تسهیلات ارزان‌قیمت برای خانه‌دار شدن کسانی که امکان سپرده‌گذاری چند 10 میلیون تومانی یک باره را ندارند، ساده‌تر کرد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000